MojAndroid

Samsung pokračuje v zverejňovaní video obsahu pre ozrejmenie noviniek svojich posledných produktov. Po včerajších videách popisujúcich nové funkcie smartfónu Galaxy S5, hodiniek Galaxy Gear 2 a náramku Gear Fit zverejnil nové technicky zamerané video, ktoré sa sústreďuje na technológiu obrazového snímača ISOCELL použitú vo fotoaparáte vlajkovej lode.

Nové riešenie ISOCELL nadväzuje na známu technológiu obrazového snímača Back Side Illumination alebo BSI. O nej je spoločnosť presvedčená, že čelí obmedzeniu pre zlepšenie kvality, pri neustálom zmenšovaní veľkosti pixelov. ISOCELL technológia vytvára fyzické bariéry medzi susednými pixelmi s  cieľom izolovať každý pixel. Izolácia umožňuje zbieranie väčšieho množstva fotónov a minimalizuje elektrické presluchy medzi nimi (o 30%). Technológia tiež zlepšuje aj parameter full well capacity (FWC) tiež o 30%, čo vedie k zväčšeniu dynamického rozsahu. Vďaka lepšej citlivosti snímača na svetlo budú fotografie lepšie v slabých svetelných podmienkach.  Inou výhodou ISOCELL snímača je jeho veľkosť. V porovnaní s aktuálnymi BSI snímačmi je riešenie od Samsungu tenšie, vďaka čomu ho môžu výrobcovia integrovať aj do zariadení s tenkým profilom.

Náš tip
Takto fotí Samsung Galaxy S5 – pozrite si ukážky fotografií!

Spoločnosť tiež vyzdvihuje rýchly čas automatického zaostrenia, ktoré v Galaxy S5 trvá údajne 0,3 sekundy. Takáto rýchlosť bola dosiahnutá vďaka zabudovanej detekcie fázy, čo je technológia využívaná aj v DSLR fotoaparátoch. Ak sa chcete pozrieť na oficiálne zverejnené snímky z fotoaparátu Galaxy S5 navštívte článok, na ktorý odkazuje TIP.

http://youtu.be/xP1QR5pFtrQ

Zdroj: phonearena

12.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+