MojAndroid

Waze je bezplatná mobilná komunitná GPS navigácia. Zadarmo dostupné mapy síce zatiaľ neponúkajú také podrobné pokrytie ako platené mapy konkurencie, ponúkajú však výhodu v podobe dopravných informácií z nášho regiónu. Hlásenia o kolónach, hliadkach, nehodách a iných nebezpečenstvách tvoria priamo používatelia a teda Waze nepotrebuje u nás chýbajúce RDS-TMC.

Pre zobrazovanie aktuálnych dopravných informácií samozrejme musíte byť online. Bežná 30-minútová cesta so zapnutou dátovou kompresiou zhltne približne 150 – 300 kB dát, pri opakovaných prejazdoch rovnakými úsekmi je dátová náročnosť ešte nižšia.

Waze zatiaľ nie je určený na hľadanie neznámych miest. Ulice Bratislavy a hlavné cestné ťahy sú pokryté výborne, malé dedinky či čísla domov už budeme hľadať ťažšie.

Waze: Community GPS navigation
Waze
Verzia 2.4.0.26 (12. 9. 2011)
Veľkosť 8,6 MB
1.5+

Zadarmo

Prečítajte si celý článok Vyhnite sa zápcham s Waze, ktorý napísal na našom blogu Tomáš Gurský.


23.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+