MojAndroid

Slovné spojenie “vygoogli si to” je každému úplne jasné a každý ho v živote počul niekoľkokrát. Google je jednoznačne najväčším vyhľadávačom na svete. Teraz to vyzerá tak, že dostal silnú konkurenciu v podobe sociálnych sietí. Minimálne v prípade mladých. Téme sa venoval portál TechCrunch.

Áno, je to tak. Mladí, presnejšie generácia Z, si informácie vyhľadávajú na sociálnych sieťach. Mimoriadne populárnymi sú TikTok a Instagram. Mimochodom, TikTok sa v minulom roku stal najnavštevovanejšou internetovou stránkou vôbec.

Najnovšie prieskumy tvrdia, že takmer 40 percent mladých si väčšinu informácií vyhľadáva na sociálnych sieťach. Medzi populárne vyhľadávania patria napríklad reštaurácie. Mladí ich nehľadajú na Googli či Google mapách, radšej idú na TikTok alebo Instagram, uvádza Insider.

“Stále a opakovane zisťujeme, že noví používatelia internetu nemajú očakávania a myslenie, na ktoré sme zvyknutí.”

Prabhakan Raghavan, senior viceprezident Googlu

Spoločnosť Google sa samozrejme na tento trend snaží zareagovať a prináša novinky, ktoré by mali byť zaujímavé aj pre mladšie generácie. Pribudnúť by mala napríklad aj funkcia, ktorá využije fotoaparát smartfónu a v náhľade používateľ ihneď uvidí návrhy rôznych bodov záujmu. Funkcia by mala byť integrovaná do Google Lens, ktorú už veľmi dobre poznáme. Google o tom informoval na svojom blogu.

Náš tip
Google Pay na Slovensku končí, prichádza Google Wallet. Čo sa zmení?
19.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+