MojAndroid

Spoločnosť HTC dnes zverejnila výsledky vývojárskej súťaže zameranej  na aplikácie pre mobilnú platformu Google Android. Víťaznou aplikáciou sa podľa hlasovania odbornej poroty stala „emhade“. Na druhom mieste bodoval u porotcov „Televízny program“ a tretie miesto získala aplikácia „Grafická kalkulačka“. Podľa hlasovania verejnosti bol najlepšou aplikáciou  „Televízny program“.

„V súťaži HTC zameranej na aplikácie pre mobilnú platformu Android sa ukázalo, že najžiadanejšími sú tie praktické. To sa potvrdilo aj pri aplikácii Televízny program, ktorú porotcovia ohodnotili druhým miestom a u verejnosti jednoznačne vyhrala. Blahoželám našim šikovným developerom, ktorí potvrdili, že otvorená mobilná platforma Google Android je skutočne živá a je o ňu záujem,“ povedala Claudia Petöová zo zastúpenia spoločnosti HTC na Slovensku. „Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa do súťaže s HTC zapojili, či už vývojom aplikácií alebo aj samotným hlasovaním. Spoločnosť HTC rada podporí súťaže, v ktorých môžu slovenskí developeri ukázať svoju šikovnosť a talent,“ doplnila Claudia Petöová.


1. miesto: Tibor Bombiak za aplikáciu emhade

Výsledky súťaže „HTC Android“ podľa hlasovania odbornej poroty:

Poradie Aplikácia Developer Cena
1. miesto emhade Tibor Bombiak 1 000 Eur + HTC Desire
2. miesto Televízny program Daniel Novák 700 Eur + HTC Desire
3. miesto Grafická kalkulačka Ľuboš Kuboň 500 Eur + HTC Desire


2. miesto od poroty a 1. miesto v hlasovaní: Daniel Novák a jeho Televízny program

Výsledky súťaže „HTC Android“ podľa hlasovania verejnej poroty:

Poradie Aplikácia Developer Cena
1. miesto Televízny program Daniel Novák 1 000 Eur + HTC Desire


3. miesto: Ľuboš Kuboň, autor aplikácie Grafická kalkulačka

Vyhodnotenie najlepších aplikácií mala na starosti odborná porota. Tá bola zložená z univerzitnej výskumníčky a pedagogičky Jany Katreniakovej, Petra Trnčíka z Orange-u, Miloša Šajbidora zo Sygic-u, šéfredaktora časopisu BCmobil a portálu Techbox Romana Calíka, Jozefa Orgonáša z PC Revue a člena Android komunity a autora stránky MojAndroid.sk, Michala Chabadu. Tí vo svojom hodnotení kládli dôraz predovšetkým na funkčnosť, nápaditosť, praktický prínos a spracovanie aplikácií. Do súťaže sa mohla svojím hlasovaním o najlepšiu aplikáciu zapojiť aj verejnosť. Smartfón HTC Desire je tiež pripravený pre päť náhodne vylosovaných hlasujúcich o najlepšiu aplikáciu.

V pondelok 20. septembra prebehlo v bratislavskej reštaurácii UFO aj samotné odovzdávanie cien víťazným developerom za účasti ambasádora HTC – herca Richarda Stankeho, členov odbornej poroty, regionálnej manažérky HTC Claudie Petöovej a výhercov súťaže. Okrem cien vyjadrili výhercovia spokojnosť aj so samotným konceptom súťaže. Všetci traja výhercovia boli študenti, čím spoločnosť HTC úspešne naplnila cieľ, ktorí si stanovila pred vyhlásením súťaže – zamerať súťaž najmä na študentov stredných a vysokých škôl.

Do súťaže sa celkovo registrovalo 2 522 užívateľov. Aplikácie získali spolu 1 826 platných hlasov. 58 aplikácií bolo korektne schválených a mohli sa zúčastniť súťaže. Užívatelia si celkovo stiahli spolu 11 660 aplikácií.

V súvislosti so súťažou, vytvorila spoločnosť HTC oficiálnu stránku htcandroidsutaz.sk, kde je k dispozícii prehľad prihlásených aplikácií a od dnešného dňa aj zverejnené výsledky súťaže. Bežní užívatelia tu môžu nájsť víťazné aplikácie a stiahnuť program na vlastné použitie. Súťaž odštartovala 1. júna a končila 31.augusta. Účastníci tak mali na vývoj softvéru tri mesiace od spustenia súťaže.

Viac informácií o súťaži nájdete na oficiálnych stránkach htcandroidsutaz.sk.

21.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+