MojAndroid

Už len niekoľko týždňov by nás malo deliť od oficiálneho predstavenia prvého smart prsteňa spoločnosti Samsung. Ako bude Samsung Galaxy Ring vyzerať, vieme vďaka výrobcovi už niekoľko mesiacov. Teraz sa objavila nová informácia, ktorá približuje zloženie jeho hardvéru. Podľa portálu SamMobile bude kapacita jeho batérie závisieť od veľkosti prsteňa.

Veľkosť batérie potvrdila certifikácia FCC

Uvedenie Galaxy Ring je očakávané nielen kvôli samotnému zariadeniu. Technologický svet je zvedavý, či Samsung s novinkou vôbec uspeje. Smart prstene už totiž na trhu sú, ale zatiaľ sa ani zďaleka nepresadili tak, ako smart hodinky. Práve tie ponúkajú rovnaké funkcie a mnoho ďalších navyše. Zákazník tak môže mať pocit, že mu ďalšie podobné nositeľné zariadenie netreba.

Samsung však argumentuje tým, že prsteň môže poskytnúť presnejšie merania zdravotných a fitness funkcií. Či tomu tak skutočne bude, sa presvedčime až po vydaní nového produktu. Vďaka certifikácii FCC však dnes vieme bližšie informácie o jeho batérii. Jej kapacita bude závisieť od veľkosti prsteňa.

Samsung Galaxy Ring
Certifikácia FCC potvrdila veľkosti batérií pre jednotlivé veľkosti | Zdroj: SamMobile.com

V certifikácii boli odhalené veľkosti 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a 13 podľa amerického štandardu. Kapacita batérie prvej trojice má byť  17 mAh, v prípade ďalšej štvorice 18,5 mAh a veľkosť 12 bude mať kapacitu 22,5 mAh. Pri veľkosti 13 nie je udávaná žiadna kapacita, ale predpokladá sa, že dostane tiež 22,5 mAh.

Aká bude reálna výdrž?

Podľa jednoduchej logiky bude teda výdrž prsteňa na jedno nabitie úmerne rásť s veľkosťou jeho tela. Zákazník s hrubými prstami by mal byť preto určite spokojný. Predošlé úniky hovorili o výdrž 9 dní na jedno nabitie. Nebolo však definované, pri akej veľkosti je to myslené.

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring | Zdroj: MôjAndroid

Pokiaľ by výdrž 9 dní platila pre najmenšie tri veľkosti, tak veľkosť 12 a 13 by mohla mať výdrž na jedno nabitie takmer 12 dní. Naopak, ak to bolo myslené pri najväčšej veľkosti, tak trojica tých najmenších by poskytla výdrž maximálne 7 dní. Rozuzlenie tejto hádanky sa dozvieme už v júli na akcii Samsung Unpacked.

Náš tip
YouTube chce nadobro skoncovať s používateľmi využívajúcimi AdBlock
29.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+