MojAndroid

Mnohí technologickí nadšenci vnímajú čínsky trh ako oblasť neobmedzených možností. Na čínskych weboch dnes nájdete všetko. Od mega high-tech smartfónov, ktorých parametre ďaleko presahujú súčasný vývoj hardvéru, implementovaný do telefónov určených pre európsky trh, až po praktické pomôcky a príslušenstvá, o ktorých existencii sa vám asi ani nesnívalo. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli pre vás pripraviť nový seriál, v ktorom vám budeme prinášať tie najlepšie a najzaujímavejšie výbery z čínskych e-shopov. V článku vždy nájdete päť tipov na rôzne zariadenia, ktoré nie vždy spadajú do štandardných potrieb bežného užívateľa. V diskusii pod článkom sa môžete pochváliť s vašimi TOP produktami zakúpenými z Číny :)

6-portový USB HUB 2.0  + čítačka kariet / 8,33 €

Začíname zľahka. Plne obsadené USB porty v našich počítačoch sú bežným problémom a dôvodom na stres a paniku pre tých, ktorí nepoužívajú rozšírené USB hub-y. Na weboch nájdete rôzne druhy rozdelené podľa verzií štandardov USB, podľa toho, či podporujú pripojenie periférií ako sú tlačiarne a skenery alebo sa jedná o hub-y, ktoré majú switchované jednotlivé porty.

My sme pre vás vybrali 6-portový plug&play HUB 2.0 s rýchlosťou do 480Mbps, ktorý okrem pekného dizajnu s kompaktnými rozmermi obsahuje sloty na čítanie pamäťových kariet typov SD, M2, MS, či TF. Taktiež disponuje bezpečnostným prvkom v podobe nadprúdovej ochrany. Farebný dizajn oživí váš pracovný stôl a možnosť otáčania jednotlivých portov o 90° umožní efektívnejšie rozloženie pripojených zariadení. Treba podotknúť, že hub je kompatibilný s OS, ako je Windows XP/7/8/Mac/Linux.

Zakúpite v everbuying.net

Vodeodolný endoskop / 9,55 €

Dobrý nápad sa cení. Povedali čínski inžinieri a zhotovili lacný elektronický nástroj v podobe endoskopu s krytím IP67, ktorý sa dá prepojiť so smartfónom bežiacim pod Android systémom a ovládať cez nainštalovanú aplikáciu. Malé a ľahké zariadenie využijete ako inšpekčnú kamerku pre ťažko prístupné miesta, z ktorých si môžete zhotoviť fotografiu či video záznam a uložiť ho do pamäte telefónu. Pomocou nastavovacieho kolieska si prispôsobíte jas 6 LED diód, ktoré vám umožnia kontrolu aj v tmavých miestach.  Rozlíšenie kamery je 640 x 480 pixelov, s ohniskovou vzdialenosťou 3-6 cm. V balení nájdete endoskop, prepojovací kábel, háčik, magnet, zrkadlo a anglický manuál.

Zakúpite v everbuying.net

Xiaomi Mini Wifi IP kamera / 26,33 €

Spoločnosť Xiaomi sa dostala do nášho podvedomia najmä vďaka svojim vlajkovým lodiam, ktoré sa odlíšili od známejších výrobcov smartfónov najmä ich výkonom a veľmi priaznivou cenou. Ich portfólio výrobkov je ďaleko rozsiahlejšie a vzhľadom na vzrastajúci záujem o IP kamery, sme sa rozhodli vám predstaviť bezdrôtovú bezpečnostnú kameru, Xiaomi XiaoYi Mini.

IP kamera využíva na prenos dát internetový protokol, čo umožňuje riadiť kameru vzdialene a sledovať aktuálnu situáciu monitorovaného priestoru. Samozrejmosťou je zabudovaný mikrofón a reproduktor, 4x zoom, 110° širokouhlý objektív, podpora microSD karty až do 32 GB, čo vám umožňuje nahrávať záznamy a ukladať ich priamo na kartu. Vďaka ôsmym infračerveným LED diódam je možné zaznamenávať obraz, či video v nočnom režime. Potešujúce je, že kamera je kompatibilná s Android, ale aj s iOS smartfónom. Na prepojenie s telefónom je potrebná inštalácia aplikácie.

Zakúpite v everbuying.net

Xiaomi Infrared Ovládač / 15,11 €

V nadväznosti na Xiaomi výrobcu sme vybrali ešte jednu praktickú vymoženosť pre vašu domácnosť. Ak sa aj u vás zmenila obývacia miestnosť na hotový výpredaj v elektrodome, orientujte svoju pozornosť na tento IR smart ovládač, ktorý zjednotí všetky vaše zariadenia a odbremení vás od hľadania toho pravého. (ovládača)

Zariadenie má dosah do 20 m a vzhľadom na jeho architektúru nemusíte riešiť orientáciu uloženia, keďže šírenie signálu od ovládača je pokryté v 360° rozsahu. Napájanie je riešené pomocou USB kábla, ktoré však nie je súčasťou balenia. Ovládač môžete používať len s Android OS s verziou od 4.4.

Zakúpite v everbuying.net

Bezdrôtový ovládač na lampu / 8,74€

Posledným tipom pre inováciu vašich interiérových či exteriérových priestorov môže byť tento elektroinštalačný doplnok, s ktorým si na priamo prepojíte elektrické vývody z hocijakého svietidla. Kompaktnú krabičku si môžete zabudovať do steny, pričom môžete ovládať 2 rôzne svietidlá naraz. Inštalovanie doplnku môžete zrealizovať pre stropné lampy, nástenné lampy, stolové lampy, prípadne stojacie lampy v rozsahu do 10 m. Maximálne zaťaženie pri žiarovke je 1500 W a pri žiarivke a LED svietidle je 250 W. Ideou tohto malého zariadenia bolo zefektívniť ovládanie svietidiel pomocou aplikácie, ktorú rozbeháte pod Androidom, ale aj iOS, pomocou svojho smartfónu či tabletu. Ovládač Semlamp SL-012 sa odlišuje od svojich konkurentov spôsobom komunikácie medzi vysielačom a prijímačom. Wifi a ani bluetooth potrebovať nebudete. Komunikácia totiž prebieha cez vysielaný zvuk zo zariadenia, v ktorom je nainštalovaná aplikácia. To vám umožňuje nastavovať jas svietidla alebo jeho vypínanie, resp. zapínanie.

Zakúpite v everbuying.net

23.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+