MojAndroid

Úprava zvuku je často veľmi dôležitou zložkou vášho Android smartfónu. Vstavané aplikácie s ekvalizérom či inými efektami niekedy neponúkajú práve najvhodnejšie zvukové profily. Práve preto vám dnes prinášame výber tých najlepších aplikácií z obchodu Play pre úpravu zvukových profilov vo vašom Android smartfóne bez zásahu v podobe rootnutia zariadenia.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 12. týždeň 2017

10 Band Equalizer

Aplikácia 10 Band Equalizer ponúka široký rozsah frekvencií od 31 Hz do 16 kHz na škále od 10 dB po – 10 dB. K dispozícii máte tiež vstavaný hudobný prehrávač či pohodlné ovládanie prostredníctvom widgetov. Aplikácia je dostupná na stiahnutie v Obchode Play zdarma.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Equalizer

Ekvalizér od tohto vývojára bude aplikácia vhodná najmä pre staršie zariadenia so systémom Android. Ide o aplikáciu z roku 2014 a ponúka 11 predvolieb päťpásmových ekvalizérov. Equalizer je k dispozícii na stiahnutie v skúšobnej verzii zadarmo, za rozšírenie funkcionalít si budete musieť priplatiť 0,99€.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Equalizer and Bass Booster

Aplikácia už z názvu ponúka rôzne možnosti ekvalizérov či zvýraznenia basovej zložky. Ponúka 10 predvolieb päťpásmových ekvalizérov a špeciálne basové zosilňovače. Ide o jednoduchú aplikáciu, ktorá by mala fungovať na väčšine zariadení pri klasických videoprehrávačoch či FM rádiu. Equalizer and Bass Booster je aplikácia dostupná v Obchode Play zdarma.

Verzia: 1.4.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.9
Aktuálna cena: Zdarma

Equalizer FX

Ide o skutočne jednoduchú aplikáciu s príjemným prostredím v štýle “Material Design.” Ponúka štandardné funkcie ako päťpásmové ekvalizéry, rôzne profily či zosilnenie basovej zložky. Poteší ovládanie prostredníctvom widgetu či podpora Spotify. Aplikácia si vyžaduje Android 4.4 a novší, je k dispozícii zdarma. Za poplatok 1,99 € si však môžete nechať odstrániť reklamy.

Verzia: 3.1.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.5
Aktuálna cena: Zdarma

Stereo Sound Booster

Táto aplikácia prináša pomerne zastaralý dizajn samotného prostredia. Ak sa však od toho dokážete odosobniť, dostávate jednoduchú aplikáciu s 10 predvoľbami a zvýraznením hlasovej či basovej zložky. K dispozícii je na stiahnutie zdarma.

Verzia: 2.0.8.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.8.2
Aktuálna cena: Zdarma

Music Equalizer

Aplikácia Music Equalizer ponúka 10 rôznych predvolieb ekvalizérov, zvýraznenie basovej zložky či virtualizér. Poteší podpora ovládania prostredníctvom widgetov. Aplikácia je dostupná zdarma, avšak za poplatok 1,99€ je možné odstrániť reklamy.

Verzia: 3.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.8
Aktuálna cena: Zdarma

Music Volume EQ and Bass Booster

Táto aplikácia má v Obchode Play skutočne výborne hodnotenia. Ponúkne štandardné päťpásmové ekvalizéry s deviatimi predvoľbami. K dispozícii je tiež zvýraznenie basov, zoslabenie či zosilenie hlasitosti či podpora väčšiny audio a video prehrávačov. Aplikácia Music Volume EQ and Bass Booster je k dispozícii zdarma, no obsahuje reklamy.

Verzia: 3.6
Aktuálna cena: Zdarma

Equalizer (pinpong)

Equalizer od vývojárov “pinpong” ponúka príjemné farebné prostredie, jednoduché ovládanie, päťpásmové ekvalizéry či zvýraznenie basovej zložky. Poteší tiež funkcia 3D Surround pre zdokonalenie zážitku z prehrávanej hudby. Aplikácia je k dispozícii zdarma, no niektoré funkcie sú dostupné len prostredníctvom in-app nákupu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Neutralizer

Neutralizer je jeden z najunikátnejších ekvalizérov. Profily si nevyberáte manuálne, ale vyberá vám ich aplikácia podľa toho, aký zvukový výstup sa vám páči. Aplikácia vám púšťa rôzne profily a vy hlasujete či sa vám páči alebo nie. Následne aplikácia vygeneruje ekvalizér priamo podľa vašich požiadaviek, za ktoré ste hlasovali. Bezplatná verzia ponúka len jedno nastavenie. Platená verzia ich ponúka následne nespočetne veľa.

Ideálnym spôsobom k nájdeniu optimálnych zvukových požiadaviek je spúšťať nové hľadanie ekvalizéru po každom pripojení nových slúchadiel alebo reproduktora. Aplikácia Neutralizer je dostupná na stiahnutie zdarma, platené funkcie si vyžadujú poplatok v hodnote 6€.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Používate aj vy vo svojom smartfóne ekvalizér? Akými aplikáciami si upravujete svoj zvukový výstup? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidauthority

5.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+