MojAndroid

Často snívame o budúcnosti, kde nám technológie všetko uľahčia. Už teraz v takejto realite žijeme, no mnohé veci majú od dokonalosti ďaleko. Platby za tovar a služby sú stále lepšie a lepšie, no zároveň je táto transformácia v niekoľkých smeroch pomalá. Hoci hotovosť dnes už veľmi nepotrebujeme, ak sa dostaneme do situácie, kde je nevyhnutná, môžeme mať problém. Najmä v čase, keď takmer za všetko už môžeme platiť mobilom.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Platíme kartou, no hotovosť ešte nezmizla

Určite to poznáte – takmer za všetko platíte kartou alebo cez internet, hotovosť používate už iba minimálne a vyberáte si ju raz týždenne, možno ešte sporadickejšie. Už sú dávno preč tie časy, keď sme presne vedeli, koľko peňazí máme v peňaženke. Napriek tomu sa stále dostávame do situácií, keď sa bez hotovosti jednoducho nezaobídeme.

Predstavte si to – cez týždeň si vyberiete hotovosť, v piatok večer sa idete zabaviť a cestou domov si objednáte taxík. Až v aute si uvedomíte, že vám zostalo iba pár drobných a celú cestu nebudete môcť zaplatiť. Bankomat máte síce za rohom, no celý proces chcete urýchliť. Čo spravíte? Vyberiete si peniaze z bankomatu mobilom.

Jednoduchšie, rýchlejšie a bezpečnejšie výbery z bankomatu

Vďaka tejto funkcii si môžete ešte pred príchodom k bankomatu vybrať konkrétnu sumu a v bankomate zadáte iba bezpečnostný kód a vezmete si hotovosť. Žiadna karta, žiaden zdĺhavý výber, všetko rýchlo a jednoducho. Aj taxikár bude prekvapený, ako sa vám to mohlo podariť tak rýchlo.

Keď si raz na výber z bankomatu mobilom zvyknete, iba ťažko si budete vedieť predstaviť život bez tejto skvelej funkcie. Je to jednoduchšie, rýchlejšie a bezpečnejšie. V prvom rade ušetríte čas – ak ste napríklad v MHD, tak pred výstupom si rovno môžete zvoliť výber na telefóne a pri príchode k bankomatu už iba zadáte vygenerovaný kód a výberom tak strávite iba niekoľko sekúnd.

Okrem toho sa takto bránite proti prípadnému kopírovaniu platobných údajov z karty rôznymi útočníkmi – vygenerovaný kód je totiž iba jednorázový a ak by ho od vás po použití niekto získal, nebude mu na nič.

Zároveň ide o veľmi elegantné riešenie. Pri výbere hotovosti mobilom si totiž môžete k transakcii pridať aj poznámku, vďaka čomu budete vedieť svoje výdaje lepšie kategorizovať. Tatra Banka ponúka vo svojom mobilnom bankovníctve pokročilé nástroje na sledovanie vašich transakcií, no hotovosť je vždy iba hotovosťou bez ohľadu na to, kde vybrané peniaze miniete. Ak si ale vyberáte hotovosť mobilom, môžete si k výberu pridať poznámku s vysvetlením, napríklad “Street Food Park” a neskôr budete vedieť, že táto hotovosť bola minutá na jedlo.

Výber z bankomatu mobilom je skutočne šikovnou vychytávkou, ktorá kombinuje užitočné vlastnosti platobnej karty a nové možnosti smartfónov. Ak ste to ešte nevyskúšali, určite dajte takémuto výberu šancu. Stačí vám na to účet Tatra Personal a po novom je možné takéto výbery robiť aj s účtom Tatra Business a Tatra Corporate.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

30.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+