MojAndroid

Voskswagen by už v októbri mohol predstaviť novú generáciu elektromobilov, ktorá by nielen mohla súperiť s automobilkami ako je Tesla, ale dokonca by ich mohla s ľahkosťou predbehnúť. Po nedávnom emisnom škandále, je nový model elektromobilu pre spoločnosť doslova nutnosťou a ten by aj skutočne mal prísť. Pre magazín WirstschaftWoche to potvrdil aj predseda spoločnosti, ktorý zároveň prezradil aj niekoľko vlastností novinky. Tými najdôležitejšími má byť dojazd a rýchlosť nabíjania.

Nový elektromobil má byť veľkosťou podobný VW Golf a jeho interiér má vychádzať z modelu Passat. Jeho cena by sa podľa slov CEO VW skupiny Matthiasa Müllera mala byť porovnateľná s konkurenčnými automobilmi v tejto triede. Čím by však mohol skutočne zaujať je už spomínaná rýchlosť nabíjania. Batéria by totižto už v priebehu 15 minút mala dosiahnuť dojazd na úrovni 480 km. V porovnaní s preborníkom v tejto oblasti, Teslou Model S, to je niekoľkonásobne rýchlejšie. Tá sa totižto dokáže na 50% svojej kapacity nabiť za 20 minút, pričom po týchto ponúka približne len polovičný dojazd. Samozrejme, obidva typy rýchlonabíjania potrebujú k svojmu fungovaniu špeciálny typ prípojky a nabíjačky. Vybudovať potrebnú infraštruktúru bude pre VW neľahká úloha, v ktorej má výrazný náskok práve Tesla.

Kedy by sme sa mohli dočkať uvedenia na trh? To zatiaľ nie je presne známe, ale hovorí sa o konci roka 2018 resp. začiatku roku 2019.

Náš tip
Porsche Mission E: Solídna konkurencia pre Teslu mieri do výroby

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
29.8.2016
 • Tom

  Zaujimavé že vždy pride technologická novinka, ktorá predtým nebola možná, až po tom ako spoločnosť má problémy :) keby teraz všetci prestali kupovať nové telefóny tak podľa mňa by sa aj tu pohli bateky o míle ďalej než teraz :)

 • Peter

  Tesla sa nabija trosku rychlejsie, cize to niesu az take pravdive informacie :) taktiez ma dojazd okolo 400km, cize tiez to nieje velmi pravdive :) (zalezi samozrejme, od konkretnej verzie baterie v Tesle = 60,70,75,85,100 KWh)

  • Rastislav Salamon

   Tesla sa urcite nenabije za 15min na dojazd 400km

 • SimSon

  Pri beznej jazde auto potrebuje vykon v priemere tak 15-20kW a energiu asi 20-25kWh (a je v principe jedno ci ide o spalovaci alebo elektromotor). Aby som bateriu za 15min dobil na dojazd 480km, tak by ta nabijacka musela mat vykon okolo 400kW!

  • Peter

   Tak im to choď povedať, ty mudrlant

   • SimSon

    Nieco k veci? Nie? Tak nic…

    • Pete

     Čo si myslíš že ťa niekto berie vážne. Tvoj úbohý život

     • SimSon

      No ked to ty hovoris! :-D

  • kubo

   Žeby vymysleli nejaký nový spôsob na ukladanie elektrickej energie ? Počkaj a uvidíš za mesiac predstavia koncept na autosalóne v Paríži

+