MojAndroid

Voskswagen by už v októbri mohol predstaviť novú generáciu elektromobilov, ktorá by nielen mohla súperiť s automobilkami ako je Tesla, ale dokonca by ich mohla s ľahkosťou predbehnúť. Po nedávnom emisnom škandále, je nový model elektromobilu pre spoločnosť doslova nutnosťou a ten by aj skutočne mal prísť. Pre magazín WirstschaftWoche to potvrdil aj predseda spoločnosti, ktorý zároveň prezradil aj niekoľko vlastností novinky. Tými najdôležitejšími má byť dojazd a rýchlosť nabíjania.

Nový elektromobil má byť veľkosťou podobný VW Golf a jeho interiér má vychádzať z modelu Passat. Jeho cena by sa podľa slov CEO VW skupiny Matthiasa Müllera mala byť porovnateľná s konkurenčnými automobilmi v tejto triede. Čím by však mohol skutočne zaujať je už spomínaná rýchlosť nabíjania. Batéria by totižto už v priebehu 15 minút mala dosiahnuť dojazd na úrovni 480 km. V porovnaní s preborníkom v tejto oblasti, Teslou Model S, to je niekoľkonásobne rýchlejšie. Tá sa totižto dokáže na 50% svojej kapacity nabiť za 20 minút, pričom po týchto ponúka približne len polovičný dojazd. Samozrejme, obidva typy rýchlonabíjania potrebujú k svojmu fungovaniu špeciálny typ prípojky a nabíjačky. Vybudovať potrebnú infraštruktúru bude pre VW neľahká úloha, v ktorej má výrazný náskok práve Tesla.

Kedy by sme sa mohli dočkať uvedenia na trh? To zatiaľ nie je presne známe, ale hovorí sa o konci roka 2018 resp. začiatku roku 2019.

Náš tip
Porsche Mission E: Solídna konkurencia pre Teslu mieri do výroby

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
29.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+