MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že bankovníctvo v mobile využívame čoraz častejšie. Väčšina z nás má naozaj minimum dôvodov zapínať kvôli tomu počítač, drvivú väčšinu akcií vieme spraviť z pohodlia nášho smartfónu. Aj preto sa banky snažia svoje mobilné bankovníctvo neustále zdokonaľovať. Mobilné bankovníctvo sa zároveň stáva jednou z najdôležitejších výhod banky, čo ste nám potvrdili aj vy v našej ankete SmartBanka. My tento vývoj zasa neustále sledujeme v našom SmartBanka Indexe, aby ste mali vždy aktuálne informácie o tom, ktorá banka ponúka aké funkcie v mobilnej aplikácii. A VÚB ich teraz pridala alebo vylepšila hneď niekoľko.

Mobil banking aktivujete oveľa jednoduchšie

Každá banka to rieši inak a nie všade je to rovnako jednoduché. Na mysli máme aktiváciu mobilného bankingu ako takú, ktorá môže zabrať skutočne dosť času. Vo VÚB teraz používatelia môžu aktivovať mobile banking priamo v aplikácii, takže nebudú musieť navštevovať plnohodnotný desktopový internet banking, kde bolo doteraz potrebné vygenerovanie jednorázového aktivačného kódu. Aktiváciu Mobil bankingu bude možné urobiť napríklad už aj priamo na pobočke, kde pracovníci klientovi priamo ukážu prácu s aplikáciou a vysvetlia mu jej ovládanie.

Ešte lepšie filtrovanie a vyhľadávanie

Novinkou je aj možnosť filtrovať transakcie podľa IBAN čísla účtu, informácie pre príjemcu a variabilného symbolu. Pričom pri IBANe bude potrebné zadať celé číslo účtu a pri variabilnom symbole a poznámke bude dostupné fulltextové vyhľadávanie. Zároveň sa rozšíri možnosť vyhľadávať platobných partnerov v zozname partnerov aj pri zadávaní platby, čo zrýchli prácu s aplikáciou.

Opäť dala na podnety používateľov

Na základe dotazov od klientov VÚB banky bola do aplikácie implementovaná aj aktualizácia po zmene zostatku. Odteraz prebehne aktualizácia po zmene zostatku na účte bez potreby odhlásiť sa a znova prihlásiť do aplikácie. Stačí na domovskej stránke potiahnuť prstom po obrazovke zhora nadol, ako je to bežné aj pri iných aplikáciách.

Už približne 45% klientov VÚB, ktorí využívajú internet banking, využíva aj mobilnú aplikáciu. „Ešte stále však máme priestor na výrazný rast,“ hovorí Natália Krištínová, riaditeľka odboru multichannel VÚB. 

Nová sekcia v mobilnej aplikácii

Do aplikácie pribudne aj nová sekcia s názvom nový produkt. V rámci tejto sekcie budú mať klienti k dispozícii katalóg produktov VÚB banky a budú si môcť vybrať produkt podľa svojich aktuálnych potrieb. V prípade záujmu zo strany klienta sa vygeneruje posun na pobočku. Ak je možné online zriadenie produktu, klient bude mať automaticky k dispozícii aj takúto možnosť.

Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
11.10.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+