MojAndroid

Spoločnosť VISA Europe potvrdila dnes na tlačovej konferencii spustenie nových služieb pre platbu mobilom NFC HCE (Host Card Emulation). Tie vzniknú na základe spolupráce s VÚB bankou a spoločnosťou Intesa Sanpaolo, pod ktorú banka patrí. Slovensko bude druhou krajinou na svete, kde sa platby NFC HCE objavia. Ich fungovanie bude založené iba na nainštalovaní a nastavení mobilnej aplikácie z obchodu Play, ktorú vyvinula spoločnosť Intesa Sanpaolo Card. Obmedzeniami sú iba verzia Androidu 4.4 KitKat a funkcionalita NFC.

SAMSUNG CSC

Skúsenosti nák ukazujú, že úspešná služba musí byť jednoduchá, zrozumiteľná a pre zákazníka užitočná. Mobilné platby, ktoré využívajú technológiu HCE, spĺňajú všetky tieto požiadavky. – povedal Jiří Huml, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku retailového bankovníctva vo VÚB.

Teší nás, že VÚB banka je prvou slovenskou finančnou inštitúciou, ktorá uvedie technológiu HCE v bezpečných NFC mobilných platbách. Naša spoločnosť dlhodobo investuje do inovatívnych platobných technológií a sme radi, že dnes môžeme tento projekt v spolupráci s VÚB bankou a Visa Europe na Slovensku uviesť. – hovorí Zdeněk Houser, predseda predstavenstva Intesa Sanpaolo Card.

Príchod technológie NFC HCE je podmienený implementáciou bezkontaktnej technológie, ktorá začala v spolupráci so slovenskými bankami už pred 4 rokmi. Ich objem a a akceptácia spotrebiteľmi zaradili Slovensko medzi špičkové a technologicky vysoko flexibilné trhy regiónu VISA Europe, s vyše 90% podielom bezkontaktných kariet VISA na trhu (2,2 milióna bezkontaktných kariet). Predchádzajúci štvrťrok ukázal až 51% medziročný nárast objemu, realizovanými bezkontaktnými transakciami VISA Europe.

SAMSUNG CSC

Na tlačovej konferencii zazneli aj zaujímavé informácie a štatistiky. Podľa VÚB má viac ako 40% jej klientov zariadenie s najnovším Androidom 4.4 KitKat. Nový technológia má nahradiť platobné karty mobilmi s podporou NFC, pričom nie je viazaná na konkrétneho mobilného operátora. Bezkontaktné platby mobilom je možné vykonávať bez zadania PIN kódu do sumy 20 eur, pričom nad 20 eur používateľ vyplňuje PIN priamo pomocou aplikácie vo svojom smartfóne. Výhodou je, že ste chránení pred rôznymi typmi útokov, ktoré môžu oskenovať údaje karty a neskôr ju tak použiť pri neoprávnenom výbere z bankomatu alebo iných platbách. Dáta o platobnej karte nie sú totižto uložené v mobilnom telefóne, ale v cloude.

Momentálne sa nová technológia testuje a jej nasadenie sa plánuje ešte do konca roka. Na tlačovej konferencii sa nespomínal žiadny konkrétny dátum, no predbežne sa spustenie novej služby plánuje ešte pred začiatkom vianočných sviatkov.

SAMSUNG CSC
Widget aplikácie

Zdroj: Tlačová správa

3.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+