MojAndroid

S kolegami ste na obede a pri platení zistíte, že peňaženku ste nechali v kancelárii. Jeden z nich vás nenechá v kaši a účet vám zaplatí. V tej istej chvíli mu však peniaze môžete vrátiť cez mobilný telefón. Stačí poznať iba jeho telefónne číslo a o zvyšok sa postará služba VÚB VIAMO.

VUB-Viamo-img

Ako to funguje?

Prostredníctvom služby VIAMO môžete bezplatne posielať peniaze z vášho účtu komukoľvek, kto má k dispozícii funkčné mobilné telefónne číslo u domáceho operátora bez ohľadu na typ telefónu a zriadený bežný účet v ktorejkoľvek banke na Slovensku. Skôr, než prvú platbu odošlete, musíte si nainštalovať na váš smartfón alebo tablet s operačným systémom Android či iOS (iPhone, iPad, iPod touch) mobilnú aplikáciu VÚB VIAMO a prepojiť vaše mobilné číslo s číslom účtu vo VÚB banke na portáli VIAMO. Potom už stačí iba vybrať meno z telefónneho zoznamu alebo navoliť priamo telefónne číslo, zadať sumu a potvrdiť prevod štvormiestnym PIN kódom.

Prevodné limity

VÚB banka vám umožní denne zaslať až 200 eur, pričom jednorazová platba nesmie presiahnuť výšku 50 eur. O zrealizovanom prevode dostanete informáciu do aplikácie VÚB VIAMO obratom alebo ju uvidíte vo vašom internet bankingu. Príjemcovi sa pripíšu peniaze na účet podľa toho, v ktorej banke ho má zriadený. Ak má účet vo VÚB banke, peniaze dostane okamžite po odoslaní platby. V prípade, že má účet v inej slovenskej banke, s finančnou čiastkou bude môcť narábať najneskôr druhý pracovný deň. O prijatí platby sa neregistrovaný príjemca dozvie z SMS správy, kde nájde inštrukcie na vyzdvihnutie peňazí. Adresátovi registrovanému vo VIAMO službe príde len notifikácia o prevode.

Nesprávna platba

Podobne, ako pri vypisovaní platobného príkazu, môžete sa pomýliť aj pri potvrdení telefónneho čísla. Je preto dôležité, aby ste pri používaní služby VÚB VIAMO boli opatrní, pretože ak omylom pošlete peniaze na nesprávne telefónne číslo a prevod autorizujete, nie je možné ho zrušiť. Postup pri takomto pochybení je potom rovnaký, ako keď odošlete peniaze na nesprávne číslo účtu cez internet banking alebo na pobočke.

VUB-Viamo-img-0 VUB-Viamo-img-2

 

Bezpečnosť prvoradá

Platbu cez aktivovanú aplikáciu je možné zrealizovať po zadaní PIN kódu, ktorý si definujete pri jej aktivácii. Samotná aktivácia aplikácie je naviazaná na konkrétne mobilné číslo a účet vo VÚB banke a na aktiváciu sú použité bezpečnostné prvky k vášmu účtu. Navyše, po treťom chybnom zadaní kódu sa aplikácia deaktivuje. Ak sa vám stane, že stratíte alebo vám ukradnú telefón s aplikáciou VÚB VIAMO, čo najskôr zablokujte službu vo vašom profile na portáli VIAMO, na Kontaktnom Centre VÚB banky. Je veľmi dôležité, aby zvolený PIN kód nebol typu 1111, 1234 a podobne a zároveň ho nesmiete mať napísaný na voľne dostupnom mieste. Do okamihu zablokovania služby VÚB VIAMO sa teda nemusíte báť, že PIN kód bude ľahko prelomený cudzou osobou.

 

Širšia dostupnosť

Vo vašom mobilnom zariadení môžete mať aktivovanú len jednu VÚB VIAMO aplikáciu, ktorá je prepojená s jedným bankovým účtom. Iné je to v prípade, keď máte napríklad smartfón alebo tablet. Aplikáciu si jednoducho môžete naištalovať do každého zariadenia pre iOS a Android súčasne. Zároveň môžete mať pre každé vaše mobilné číslo aktivovanú službu VÚB VIAMO napríklad pre ten istý účet.

VUB-Viamo-img-1 VUB-Viamo-img-3

 

 

Viac informácií o službe VÚB VIAMO získate osobne na ktorejkoľvek pobočke, telefonicky na službe Kontakt 0850 123 000 alebo na www.vub.sk/vubviamo.

 

Ako to funguje/Viamo v skratke:
1. Stiahnite si zadarmo mobilnú aplikáciu
2. Spárujte si účet s telefónnym číslom na viamo.sk a aktivujte si aplikáciu v smartfóne
3. Vyberte si zo zoznamu telefónne číslo, kam chcete poslať peniaze
4. Potvrďte platbu PIN-om
5. Príjemca dostane SMS o zaslaní platby
 
10.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+