MojAndroid

V poradí už šiesty ročník ankety Smart banka opäť prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Hlasovať v nej môžete za svoje obľúbené bankové aplikácie od 19. januára do 15. marca 2021.

V rámci ankety pripravujeme sériu článkov, ktoré majú čitateľom bližšie priblížiť jednotlivé funkcionality slovenských bankových aplikácií, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, ktorej z nich dáte svoj hlas. Aj v obchode Huawei AppGallery sa nachádzajú aplikácie všetkých dôležitých slovenských bánk. V tomto článku si bližšie predstavíme aplikáciu VÚB Mobil Banking.

“Rozširovanie ponuky lokálnych aplikácií v AppGallery je našou top prioritou. Vieme, aké dôležité sú bankové aplikácie pre používateľov smartfónov. Preto sme veľmi radi, že môžeme na palube privítať aplikáciu VÚB Mobil Banking.”

David Liška, HMS Ecosystem Leader pre Huawei Slovensko.

Predstavenie aplikácie

Vďaka aplikácii VÚB Mobil Banking máte pod palcom kompletnú správu svojich financií a bezpečný prístup k množstvu služieb, kvôli ktorým už nemusíte chodiť na pobočku. Aplikáciu si viete prispôsobiť podľa svojich predstáv a zachováva si prehľadnosť a intuitívnosť.

vub mobil banking appgallery
VÚB Mobil Banking | Zdroj: Huawei AppGallery

Medzi jej najobľúbenejšie funkcie patrí výber z bankomatu mobilom, skener poštových poukážok, IBANu a QR kódu alebo zdieľanie platby. Do aplikácie je možné prihlásiť sa aj pomocou biometrie, čo využíva približne 30 % klientov.

Na naše otázky odpovedá Dominik Miša, PR manažér VÚB banky.

Prečo ste sa rozhodli zverejniť svoju aplikáciu aj v obchode Huawei AppGallery?

Cieľom bolo sprístupniť aplikáciu čo najväčšiemu počtu našich klientov, keďže počet Huawei zariadení na trhu sa stále zvyšuje.

Aký je rozdiel v publikovaní aplikácií a komunikácii s Huawei v porovnaní s Google?

Keďže Huawei AppGallery je samostatný aplikačný obchod, aplikácia sa v ňom publikuje samostatne a v tomto je to totožné s Google Play a AppStore. Schválenie prebehne zvyčajne v rovnaký deň ako v Google Play.

V čom sa aplikácia v AppGallery odlišuje od tej v Google Play?

Naša aplikácia VÚB Mobil Banking je úplne rovnaká pre všetky aplikačné obchody.

Ktoré funkcionality vašej aplikácie ešte len čakajú na svoje spustenie v AppGallery a kedy to bude?

Všetky funkcie našej aplikácie sú v AppGallery dostupné.

9.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+