MojAndroid

Klientom VšZP prichádzajú podvodné SMS správy s výzvou na zaplatenie dlžnej sumy
Poisťovňa pri vymáhaní pohľadávok nespolupracuje so súkromnými spoločnosťami
Poistenec si vie nedoplatky na poistnom skontrolovať v aplikácii a rovno ich aj zaplatiť

Pozor na podvodné SMS

VšZP upozorňuje svojich klientov na nový podvod. Poistencom prichádzajú SMS správy s výzvami na úhradu dlžnej sumy.  Poisťovňa vyzýva, aby klienti v žiadnom prípade neuhrádzali požadované sumy na priložené čísla účtov.

VšZP si všetky pohľadávky vymáha sama prostredníctvom súdnych exekútorov alebo ich postupuje na spoločnosť Slovenská konsolidačná a. s., nespolupracuje pri tom so súkromnými spoločnosťami.

podvodné sms
Foto: VšZP

Pokiaľ dostanete výzvu na úhradu pohľadávok, mali by ste si preveriť na čo sa výzva viaže a či sú uvedené skutočné čísla účtov VšZP. Tie sú verejne dostupné na stránke poisťovne. Prípad už VšZP postúpila na prešetrenie orgánom činným v trestnom konaní.

Prípadné nedoplatky na poistnom si môže poistenec jednoducho preveriť prostredncítvom mobilnej aplikácie, kde ich môže aj uhradiť.

Smart Poisťovňa

Smart Poisťovňa je úspešná anketa, kde vy, naši čitatelia, hlasujete za najatraktívnejšiu poisťovňu do vrecka na Slovensku. Samozrejme, pri hlasovaní sa sústredíme najmä na to, aké online funkcie ponúkajú jednotlivé poisťovne a ako ste s nimi spokojní. Dôležitou súčasťou hlasovania je aj vaše hodnotenie funkcií mobilnej aplikácie poisťovne.

Náš tip
Smart Poisťovňa 2020: najlepšie sú Dôvera a AllianzSP. Cena sympatie ide do VšZP

17.8.2021
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+