MojAndroid

V našom hlavnom meste sa zrodila prevádzka, ktorá si skutočne zaslúži pozornosť technologických nadšencov. VRBA – The Virtual Reality Bar patrí do novo vznikajúcej kategórie zábavných podnikov, kde je príjemné posedenie a oddych spojené so zážitkami vo virtuálnej realite. Práve tie sme si boli vyskúšať aj my.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

A veru bol to poriadny zážitok. Hneď pri vstupe nás privítala príjemná atmosféra celého podniku. Hoci pôsobí komorne, zmestí sa sem až 45 ľudí, vďaka čomu je bar VRBA vhodný aj pre team-buildingové aktivity menších až stredne veľkých firiem. Bez ohľadu na to, koľko tu je ľudí, vždy sa môžete tešiť na individuálny prístup. VRBA má totiž tím špeciálne vyškolených animátorov, vďaka ktorým si tu virtuálnu realitu užijú tí najmenší, ale aj seniori, pre ktorých môže ísť rovnako o nevšedný zážitok.

Ak aj patríte medzi ostrieľaných hráčov a viete, čo môžete od virtuálnej reality očakávať, stále vás VRBA má čím zaujať. Nájdete tu totiž obrovské množstvo rôznych zážitkov, ktoré môžete vyskúšať. Pre prvé kroky vo virtuálnej realite sú najvhodnejšie virtuálne prechádzky. Jednoduché a oddychové, bez zbytočného adrenalínu, no zároveň dokonale demonštrujúce skvelé možnosti virtuálnej reality.

Ak chcete intenzívnejší zážitok, môžete vyskúšať adrenalínové zážitky. Či už to bude prechádza po Mount Evereste alebo rôzne dynamické hry plné rýchlosti a napätia, tieto zážitky sú vhodné najmä pre tých, ktorí chcú byť virtuálnou realitou kompletne pohltení.

Najlepšie ale spravíte, ak podnik VRBA navštívite s partiou kamarátov. Spolu si tak užijete rôzne multiplayerové hry, kde môžete buď spolupracovať, alebo hrať proti sebe. Či už je to klasický pingpong, adrenalínovejší paintball alebo dokonca súboj so zombiekmi, zabaví sa tu skutočne každý.

To je ale iba špička ľadovca, ktorým je bohatá ponuka rôznych hier a animácií vo virtuálnej realite. Nájdete tu špeciálnu ponuku pre najmenších, rôzne tímové hry a úlohy a množstvo ďalších zaujímavých zážitkov.

My sme si mnohé z nich vyskúšali na vlastnej koži a môžeme vám ich vrelo odporúčať. V podniku si pritom môžete vybrať, v ktorej časti chcete sedieť podľa toho, ktorú aktivitu budete preferovať. Ak budete venovať viac pozornosti oddychu a požívaniu rôznych alkoholických aj nealkoholických nápojov, osloví vás barové sedenie pre 20 ľudí. Stále je tu ale k dispozícii jedna hracia plocha pre prípad, že by vás niektorý z množstva kvalitných drinkov či širokej škály pív posmelil a odhodlali by ste sa na virtuálny zážitok.

Ak viete, že väčšinu času sa chcete venovať práve virtuálnej realite, svoje miesto si nájdete v druhej časti podniku. Tu nájdete tri hracie plochy s headsetmi HTC Vive, ktoré sú pripojené k počítačom s grafickými kartami NVIDIA série 1060 a 1080. Môžete sa tak tešiť na dokonalý virtuálny zážitok v tej najlepšej možnej kvalite.

V skratke povedané, ak ste podnik VRBA ešte nenavštívili, určite vám odporúčame to zmeniť. Je to miesto, kde môžete stráviť celé hodiny bez toho, aby ste si uvedomili, koľko času vlastne prešlo. Celý podnik je tak v akejsi vlastnej virtuálnej realite a ponúka skutočne fantastický zážitok. Ak plánujete podnik VRBA navštíviť s väčšou skupinou kamarátov, odporúčame vám rezervovať si hracie plochy dopredu. Rezerváciu vybavíte a množstvo ďalších informácií nájdete na oficiálnych stránkach vrbratislava.sk.

6.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+