MojAndroid

Spoločnosť SpaceVR vynesie do vesmíru budúci rok prvý satelit s kamerou, ktorá umožní sledovanie vesmíru vo virtuálnej realite. Kamera bude vynesená na Medzinárodnú vesmírnu stanicu raketou Falcon 9 spoločnosti SpaceX. Satelit bude vynesený na nízku obežnú dráhu Zeme a nám sprostredkuje doposiaľ nevídaný zážitok.

SpaceVR satelit

SpaceVR chcelo svoj satelit zhotoviť za pomoci kampane na portáli Kickstarter, no výrazne zaostalo za svojim cieľom 500 000 USD, a tak originálnu kampaň zrušilo. Následne sa na Kickstarter projekt vrátil s cieľom vyzbierať oveľa triezvejších 100 000 USD, čo už bolo reálnejšie. Spoločnosť tiež získala dotáciu na úrovni 1,25 milióna USD, a tak projekt začal naberať na obrátkach.

Výsledným produktom je satelit, ktorý má vysielačku, kontrolu výšky, reakčné kolesá, gyroskopy a systém pre kontrolu letu, ktorý bude satelitu vždy hovoriť, čo má robiť. Funkčný produkt obsahuje aj 360° kameru s dvomi šošovkami, ktorá umožní sledovať vysielaný obsah vo virtuálnej realite. Živé vysielanie bude hlavným cieľom spoločnosti, pričom sledovanie tohto obsahu bude spoplatnené predplatným. Ide o skutočne zaujímavé využitie virtuálnej reality, vďaka ktorej sa vôbec prvýkrát budú môcť ľudia popozerať po vesmíre tak, ako keby sa tam skutočne nachádzali.

Zdroj: SpaceVR via The Verge

9.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+