MojAndroid

Volvo XC60 prichádza aj na Slovensko. Dlho očakávané prémiové SUV nadväzuje na svojho predchodcu, ktorý sa za deväť rokov od uvedenia na trh stal najpredávanejším prémiovým SUV strednej triedy v Európe. V súčasnosti tvorí model XC60 asi 30 percent celkového globálneho objemu predaja automobilky Volvo. Cena modelu XC60 sa na Slovensku začína od 47.400,- € s DPH.

„XC60 bolo pre značku Volvo od svojho uvedenia na trh nosným modelom vďaka vysokému štandardu bezpečnostných prvkov, dizajnu a spoľahlivosti. Aj na slovenskom trhu bola lídrom vo svojom segmente. Sme si istí, že nová generácia na platforme SPA a s novými motorizáciami bude opäť na čele v predaji a spokojnosti zákazníkov prémiového segmentu,” povedal pri príležitosti slovenskej premiéry XC60 Peter Linczényi, Brand Director značky Volvo na Slovensku.

Nové komfortné a bezpečnostné technológie

Nové Volvo XC60, jedno z najbezpečnejších vozidiel, aké boli kedy vyrobené, je kompletne vybavené novými technológiami. Prelomový systém City Safety sa rozšíril o funkciu asistenta riadenia. A nový bezpečnostný systém s názvom Oncoming Lane Mitigation dokáže pomocou asistenta riadenia zmierniť intenzitu čelnej zrážky. Systém monitorovania mŕtveho uhla (BLIS) od spoločnosti Volvo zasa využíva funkciu asistenta riadenia na znižovanie rizika zrážky pri zmene jazdného pruhu.

„Naším hlavným cieľom bolo vytvoriť vozidlo, ktoré dokáže potešiť všetky vaše zmysly – od veliteľského výhľadu na cestu vpredu v nádherne usporiadanej a tichej kabíne až po jazdu plnú bezpečia, inšpirácie a istoty,“ povedal Henrik Green, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre produkty a kvalitu. „Predovšetkým sme sa snažili uľahčiť našim zákazníkom život. Poskytli sme im preto komfortné a užitočné prvky a služby, ktoré zbavujú ich každodenný život stresu.“

V rámci voliteľnej výbavy ponúka nový model XC60 pokročilý asistenčný systém poloautonómneho riadenia Pilot Assist, ktorý ovláda volant, akceleráciu a brzdenie na dobre označených cestách až do rýchlosti 130 km/h.

Výkonnosť

Ako vrchol ponuky pohonných jednotiek prináša nový model XC60 oceňovaný plug-in hybridný systém pohonu T8 Twin Engine so zážihovým motorom, ktorý dosahuje výkon 407 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 5,3 sekundy.

 „Máme širokú ponuku pohonných jednotiek. Nový model XC60 uvedieme na trh so vznetovým  motorom D4 s výkonom 190 koní a motorom D5 s technológiou PowerPulse a výkonom 235 koní. Okrem toho máme zážihový motor T5 s výkonom 254 koní a tiež motor T6, ktorý pri prepĺňaní turbudúchadlom či kompresorom dosahuje výkon 320 koní a krútiaci moment 400 Nm,“ dodal Henrik Green.

Nový model XC60 však neukrýva zdravý výkon len pod kapotou. Nová štvorzónová klimatizácia s technológiou CleanZone odstraňuje škodlivé znečisťujúce látky a pevné častice zvonka, vďaka čomu sa kabína naplní škandinávsky čerstvým vzduchom.

Informačno-zábavný systém Sensus od spoločnosti Volvo Cars vrátane pripojených služieb pre vodiča, ako aj aplikácia Volvo On Call sa dočkali grafického vylepšenia aj nových funkcií. Rovnako ako v sérii 90 je k dispozícii integrácia smartfónov s podporou funkcií CarPlay a Android Auto.

Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

 

22.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+