MojAndroid

Volvo je jednou z najinovatívnejších automobiliek. Dokazuje to nielen priam futuristickou výbavou svojich automobilov, ale aj ideami, ktoré v tejto dobe prezentuje. Najnovšie Volvo napríklad chce, aby ste zahodili kľúč od svojho auta a odomykali ho mobilom. Automobil má s kľúčom komunikovať cez Bluetooth, pričom bezpečnostný kód v zariadení povie automobilu, že ste jeho majiteľ. Mobilné zariadenie s Volvo aplikáciou môže mať však aj iné výhody.

Jednou z nich je napríklad možnosť poslať rodinným príslušníkom bezpečnostný kód na odomykanie automobilu. Alebo spoločnosti prenajímajúce vozidlá vám jednoducho pošlú e-mailom kód na otvorenie automobilu, nech sa nachádza v akejkoľvek vzdialenosti od centrály požičovne, pričom následne môžu zariadenie sledovať cez GPS.

Volvo Cars digital key volvo-aplikacia-2

Volvo má už v súčastnosti veľmi prepracovanú mobilnú aplikáciu pre majiteľom automobilov tejto značky, ktorá im dovoľuje kontrolovať stav vozidla, uzamykanie dverí, lokalizáciu auta či napríklad stav tachometra. Je tak len otázkou času, kedy táto aplikácia zvládne aj funkcie kľúča. Volvo chce predávať autá bez kľúčov už budúci rok.

Okrem pokroku a výhod však na tejto “funkcii” treba hľadať aj úskalia. Jedným z nich je napríklad situácia, kedy vám dôjde batéria v smartfóne. Vtedy si auto jednoducho otvoríte až po dobití mobilu. Volvo by tak mohlo do každého auta bez kľúča priložiť bezplatne aspoň autonabíjačku na smartfón. :-)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Zdroj: AndroidPolice

20.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+