MojAndroid

Aj peňaženka môže byť “smart”. Potvrdzuje to projekt z Indiegogo, ktorý sa uchádza o podporu. Ide o klasicky vyzerajúcu peňaženku, v ktorej sa však ukrýva omnoho viac. Okrem peňazí a kariet sa v peňaženke menom Volterman totiž nachádza aj vstavaná kamera, WiFi hotspot a ďalšie vychytávky.

Tak napríklad, ak sa vám vybije batéria smartfónu, môžete ho dobiť pomocou externej batérie ukrytej v peňaženke. Dobíjať sa dá dvoma spôsobmi. Obsahuje kábel, ale je vybavená aj bezdrôtovým nabíjaním pre smartfóny podporujúce tnto spôsob nabíjania.

K ďalším zaujímavostiam patrí určite vybavenie v podobe GPS, 3G (vďaka čomu vytvoríte WiFi hotspot pre prípad núdze) a dokonca aj RFID. Spomínaná vstavaná kamera má za úlohu odfotiť osobu v momente, keď do nej nazrie a peňaženka je práve v režime “stratenia”.

Volterman má byť v čase spustenia predaja už vybavený aj rozhraním Bluetooth 5.0. Uvidíme, ako sa s tým popasujú výrobcovia, nakoľko tento štandard je zatiaľ v zariadeniach skôr výnimkou.

Peňaženka je momentále v kampani na predobjednanie za 98 dolárov a dá sa zakúpiť vo viacerých prevedeniach, s dvoma rôznymi kapacitami batérie (2000 mAh a 5000 mAh). Prvé kusy môžete očakávať už v decembri.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+