MojAndroid

Aktuálnou novinkou u modrého operátora je volanie cez Wi-Fi, vďaka službe VoWIFI (Voice over Wi-Fi), ktorú O2 spustilo na začiatku septembra. Na to, aby mohol zákazník telefonovať cez Wi-Fi, je potrebné:

  • pripojenie k Wi-Fi sieti
  • 4G LTE SIM karta od O2
  • podporované zariadenie

Technológia VoWIFI umožňuje prenos volaní prostredníctvom Wi-Fi siete. Nie je pritom potrebná žiadna špeciálna aplikácia, zákazníkovi stačí len vlastniť podporovaný telefón. 

„Hoci O2 pokrýva 2G signálom takmer 100 % a 4G signálom vyše 97 % ľudí na Slovensku, stále sú miesta kam sa pre svoje fyzikálne vlastnosti nedostane, ako napríklad podzemné priestory, či prevádzky v odľahlých a neobývaných častiach krajiny. Pre ľudí, ktorí sa v týchto miestach zdržujú, má O2 dobrú správu. Ak je v takejto lokalite už zavedený internet, odteraz sa so svojim partnermi na druhej strane môžu spojiť aj prostredníctvom štandardného využívania telefónu so službou VoWiFi, teda volaní prostredníctvom WiFi siete. Ak má zákazník jedno z podporovaných zariadení, 4G LTE SIM kartu a je prihlásený do WiFi siete, spojeniu s blízkymi už nič nebráni. Zoznam podporovaných zariadení budeme neustále rozširovať.“

Tereza Molnár, hovorkyňa O2

Ako aktivovať volanie cez Wi-Fi

Aktivácia služby prebehne automaticky, pokiaľ zákazník vlastní jedno z podporovaných zariadení, ktoré je aktualizované na najnovšiu verziu softvéru. Je ale potrebné v nastaveniach smartfónu funkciu VoWIFI povoliť. Presne tak, ako to funguje so službou VoLTE.

Pripomíname, že telefonovanie cez Wi-Fi nemá žiadny vplyv na objem prenesených mobilných dát. Cena volania je tiež nezmenená a je rovnaká ako v rámci programu, ktorý zákazník využíva.

Výhod VoWIFI volaní je viacero. Ponúkajú vysokú kvalitu zvuku a čo je najdôležitejšie, vďaka Wi-Fi pripojení môžu zákazníci telefonovať aj tam, kde nie je signál.

Podporované zariadenia

Samsung Galaxy A40 Redmi 9
Motorola edge plus Redmi 9A
Motorola one fusion+ Redmi 9C
Motorola moto g 5G plus Xiaomi Mi Note 10 Lite
Náš tip
Zabudnite na boj s automatom, zákaznícka linka O2 vás spojí okamžite
8.9.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+