MojAndroid

Android Auto a Apple CarPlay patria k systémom, ktoré majiteľom smartfónov umožňujú lepšiu konektivitu z ich autom. Okrem štandardného prepojenia na vybavenie telefonátov, či prehrávanie multimédií dokážu ale omnoho viac. Ponúkajú širšiu škálu podporovaných aplikácií, a vy tak môžete napríklad počas jazdy hlasom odpisovať aj na správy.

Mohlo by vás zaujímať:

Tentokrát sa ale spoločnosť McKinsey & Co pozrela na to, ako veľmi majú šoféri a cestujúci radi túto funkciu, a zároveň koľko z nich by si napríklad auto bez Android Auto ani nekúpilo. O správe informoval portál GMauthority. Dáta hovoria jasne. Podľa nich totiž až 30 % majiteľov elektromobilov zvolilo, že možnosť mať v aute jednu z dvoch platforiem je podmienkou pri jeho výbere.

Pri majiteľoch vozidiel so spaľovacím motorom išlo dokonca až o 35 % opýtaných. Podľa údajov, ktoré respondenti v prieskume uvádzali, by tiež veľa z nich bolo ochotných si za túto vymoženosť priplatiť. Konkrétne až 30 % majiteľov elektrických vozidiel a 17 % majiteľov spaľovákov.

Android Auto
Android Auto | Zdroj: Pexels

Verejne dostupné štatistiky nám ukazujú, že až 90 % vozidiel vyrobených v roku 2023 malo integrovanú možnosť využívať Android Auto a Apple CarPlay. Ide stále o systémovú aplikáciu, ktorá sa v jednom kuse vyvíja, pričom prichádza s novými a novými funkciami. Softvéroví inžinieri vymýšľajú, ako ešte viac spríjemniť cestovanie autom bežným používateľom.

Aj na našom trhu

Aj u nás už býva tradičné, keď má auto zabudovanú jednu z platforiem. Jedinou výnimkou je Tesla, ktorá zatiaľ tieto možnosti nepodporuje, no zároveň má jeden z najlepších infotainment systémov medzi automobilkami. Problémom môže byť aj neštandardný tvar jej displeja, čo by mohlo z dizajnového hľadiska spôsobovať ťažkosti.

Automobilky sa ale nespoliehajú len na tieto dva systémy a snažia sa prichádzať s vlastnými zakomponovanými riešeniami vo svojich autách. Veľmi si na tomto dáva záležať napríklad taký General Motors, ktorý sa chystá predstaviť novú verziu systému. Ten by mal zahŕňať podporu viacerých aplikácií, ako napríklad WhatsApp, a pod.

Náš tip
Telekom má novú mapu pokrytia. Pozriete si dostupnosť signálu v budovách aj výpadky siete
24.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+