MojAndroid

Cudzí jazyk, zväčša angličtina. V dnešnej dobe sa bez neho (hlavne mladý človek) takmer nepohne ani na krok. To je fakt. Lenže ďalší fakt je, že nie všetci cudzí jazyk fakt dobre ovládajú alebo jednoducho nemajú až takú bohatú slovnú zásobu. Aj mne, čo som s angličtinou v styku denno-denne, niekedy nejaké to slovo jednoducho vypadne. Ako si teda zlepšiť znalosť cudzieho jazyka či obohatiť slovnú zásobu? Je mnoho spôsobov: kurzy, komunikácia, pozeranie seriálov, či “papieriková metóda”. Že čo to je? Nás to učili na strednej: napísať si na malé papieriky slovo v cudzom jazyku a na druhú stranu jeho slovenský ekvivalent. A neustále sa na papieriky pozerať, prekladať si ich a hovoriť si v duchu, čo je na jeho druhej strane – vraj je to skvelé na učenie. Ale trochu nepraktické, nie? Stále vláčiť so sebou stovky papierikov. Aplikácia Vocabulary miner od českých vývojárov to vyriešila – funguje presne na princípe tejto metódy, avšak všetky “papieriky” budete mať vo svojom smartfóne.

Vocabulary miner má na výber množstvo jazykov aj tematických okruhov

Aplikácia ponúka na výber množstvo balíčkov, ktoré sú usporiadané tematicky, podľa obtiažnosti a samozrejme podľa cudzieho jazyka. Na výber sú okrem “klasických” jazykov: angličtiny, nemčiny, francúzštiny či španielčiny aj iné “chuťovečky”, a to aj  estónčina, fínčina, hindčina, či vietnamčina. Výber je teda skutočne bohatý aj z jednotlivých tematických balíčkov, kde si možno vybrať okruhy slov napríklad z bežnej komunikácie, obchodu, technológií a pod. Je možné si vytvárať aj vlastné balíčky slovíčok, zdieľať ich s ostatnými a zvládnuť novú slovnú zásobu bez problémov.

Samotné učenie prebieha tak, že používateľovi sa zobrazí slovo z vybranej oblasti buď v cudzojazyčnom, alebo v slovenskom ekvivalente. Potom nasleduje chvíľa, kedy si má používateľ v duchu povedať, či opačný ekvivalent pozná alebo nie, a “otočí” papierik. Ak sa trafil, označí slovíčko tlačidlom “viem”, ak sa skoro trafil, tak ho označí ako “tuším” a samozrejme, ak ho nevedel, tak ho označí značkou “neviem”. Vďaka efektívnemu algoritmu učenia precvičuje potom slová, ktoré mu až tak nejdú. Aplikácia umožňuje aj audio výslovnosť slov, môže pracovať offline a taktiež podporuje synchronizáciu pre viac zariadení naraz.

Prvých 100 slov v rámci balíčkov je zdarma na vyskúšanie, no sťahovanie ďalších je spoplatnené sumou 1.99€ za rok, čo je Premium účet. Aplikácia beží na Android 4.0.3 a vyššie a je možné ju stiahnuť z obchodu Google Play. Ponúka zaujímavý spôsob učenia jazykov, či efektívne využitie nudných chvíľok počas cesty MHD, počas obednej pauzy alebo pred testom z cudzieho jazyka.

Verzia: 1.2.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.9
Aktuálna cena: Zdarma

2.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+