MojAndroid

Aj keď isté indície naznačovali, že Google by mohol už v priebehu tohto roka spustiť predaj okuliarov Google Glass, netušili sme, že k tomu dôjde takto rýchlo. Internetový gigant ich totižto začal oficiálne ponúkať na obchode Google Play vo Veľkej Británii, a to za sumu rovnú 1000 libier, čo je po prepočte približne 1300 eur. Lehota dodania sa pohybuje na úrovni 1-2 pracovných dní.

Potencionálni záujemcovia majú na výber z niekoľkých druhov rámov, predpisových skiel s dioptriami, ako aj niekoľkými farebnými prevedeniami. Cena ostáva aj naďalej vysoká, a to najmä z toho dôvodu, že Google zatiaľ pravdepodobne nedokáže uspokojiť veľký dopyt po zariadení. Vysoká cenovka zabezpečí, že okuliare si kúpi len hŕstka ľudí, developerov a geekov, ktorí chcú najnovší výdobytok medzi inteligentnými zariadeniami vyskúšať, prípadne začať s vývojom aplikácií.

Google aj naďalej pokračuje v reklamnej kampani, v ktorej sa snaží ukázať výhody Google Glass. V uplynulom roku sme boli svedkami niekoľkých reklám, ako aj príkladov využitia okuliarov v zdravotníctve, armáde, polícii či pri záchrane ľudských životov. Začiatok predaja vo Veľkej Británii je predzvesťou toho, že Google chce okuliare rozšíriť medzi čo najviac ľudí. Uvidíme, kedy sa odhodlá k ďalšiemu kroku, a tým je rozšírenie predaja do ďalších krajín a zníženie ceny.

Náš tip
Google Glass pomáha ľuďom s Parkinsonovou chorobou

Náš tip
PRVÉ DOJMY | Google Glass – drahá hračka alebo reálna inovácia?

Zdroj: phandroid

23.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+