MojAndroid

Vo svete je podľa dostupných údajov približne 640 miliónov smartfónov, ktoré nesú v sebe jeden z operačných systémov Android alebo iOS. Z tohto počtu len 165 miliónov zariadení je v USA. Tvrdí to analytická spoločnosť Flurry. Spoločnosť Flurry sa v prieskume zamerala na krajiny, kde počet smartfónov dosiahol aspoň 500 tisíc aktívnych smartfónov.

Podľa týchto údajov, ktoré zozbierala spoločnosť Flurry, najrýchlejšie rastúcim trhom v segmente smartfónov je Čína, kde medziročný rast zaznamenal neuveriteľných 401 percent!

„V porovnaní s poslednými technológiami, svet inteligentných telefónov rastie až 10-násobne rýchlejšie ako rozvoj počítačov v osemdesiatych rokoch. Dokonca prekonáva aj internetový „boom“ a to až dvojnásobne, v rokoch deväťdesiatych a rastie 3-násobne rýchlejšie ako v posledných rokoch sociálne siete.“ (Flurry)

Ak sa pozrieme na počty smartfónov Android a iOS v USA a Číne, pomer je zatiaľ 165 ku 128 miliónom zariadení, v prospech USA. Údaje boli získané zo sťahovania aplikácií. Pri takom raste, ktorý je zaznamenaný v Číne v porovnaní s minulým rokom je však možné, že tento stav sa do maximálne dvoch-troch rokov zmení a Čína sa stane, okrem iných, aj veľmocou v počte smartfónov.

Populácia medzi 15 a 64 rokom života vlastní smartfón s Andoidom alebo iOS v 78 percentách prípadov. V Singapure je to dokonca 92 percent. To dáva predpoklad pre oba operačné systémy, aby mohli aj naďalej bojovať o zákazníkov.

Zdroj, foto: Flurry

28.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+