MojAndroid

Zatiaľ čo pre 20 rokmi mala mobilný telefón len malá časť obyvateľstva, dnes ho má už praktický každý. Moderné smartfóny už nie sú len nástrojom na telefonovanie, ale slúžia k prístupu na internet, sociálne siete, navigáciu, hranie hier, fotografovanie alebo počúvanie resp. sledovanie multimédií.

Náš tip
Nadácia Orange otvára 4. ročník grantového programu e-Školy pre budúcnosť

Smartfóny a školstvo?

So smartfónom sa dnes stretneme už aj u detí na základných školách. Samotní učitelia ale z tohto trendu niesu práve nadšení. Smartfón môže odpútavať pozornosť žiakov k iným činnostiam a môže im aj uľahčiť prácu pri testoch. Vo Francúzsku sa rozhodli túto situáciu riešiť zákazom mobilných telefónov na školách.

Francúzska rozhlasová stanica Franceinfo včera informovala, že poslanci francúzskeho parlamentu schválili legislatívu, ktorá v zásade zakazuje používanie mobilov na materských, základných i stredných školách. Tento krok avizoval už francúzsky prezident Emmanuel Macron vo svojej predvolebnej kampani. Žiaci francúzskych škôl mali doteraz zakázané používať mobilné telefóny len počas výučby.

Školy sa mohli samé rozhodnúť, či v prípade zákazu zájdu aj ďalej a mobily nepovolia vôbec. Nová legislatíva teraz toto pravidlo otočila. Používanie mobilov je na francúzskych školách všeobecne zakázané, jednotlivé školy majú však právo uplatniť výnimku z tohto pravidla a mobily v určitých prípadoch povoliť.

31.7.2018
Zdroj: Dobré Noviny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+