MojAndroid

VLC prehrávač pre Android sa tento mesiac dostal do štádia privátnej beta verzie –  informovali sme o tom v článku VLC Player pre Android je v privátnej beta verzii. Na testovanie ste sa mohli prihlásiť aj cez formulár, no asi málokto bude mať to šťastie, že ho vyberú. Našťastie tu máme šikovných ľudí, ktorí skompilovali zdrojový kód VLC prehrávača a vytvorili pre Android inštalovateľné .apk súbory. Dostupné sú dve verzie podľa typu procesora vo vašom telefóne, NEON a NO-NEON. To, či máte NEON procesor zistíte pomocou správcu súborov. Navštívte adresár proc so súborom cpuinfo – po jeho otvorení by ste mali vidieť niečo podobné ako na nasledovnom  obrázku:

Ak vidíte v riadku Features slovo neon, tak potom máte NEON zariadenie a musíte si nainštalovať príslušnú verziu aplikácie. Tu sú potrebné súbory:

VLC prehrávač je stále vo fáze vývoja a na to by ste mali pamätať aj pri inštalovaní tejto pre-alfa verzie. Pre viac informácií môžete navštíviť stránku odkiaľ tieto súbory pochádzajú.

24.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+