MojAndroid

VLC media player je jeden z najlepších a najpopulárnejších video a audio prehrávačov, ktoré si môžete nainštalovať na svojom PC. Jeho fanúšikovia však dlho čakali na verziu, ktorá by im ich obľúbený prehrávač umožnila používať aj na mobilných zariadeniach. VLC pre Android bol vo vývoji pomerne dlhú dobu, no až teraz sa dočkal svojej finálnej verzie 1.0, ktorá sa dá stiahnuť už aj z obchodu Play.

Stabilná verzia VLC vo verzii 1.0 prináša opravy chýb a niekoľkých problémov pri používaní s Androidom 5.0 Lollipop. Vyriešené by mali byť tiež problémy, ktoré postihovali zariadenia s ARMv8 procesormi, podpora pre Chromecast, ktorej podporu vývojári avízovali ešte v júni, ešte nebola pridaná. V tomto momente sa zdá, že aplikácia funguje dostatočne stabilne na to, aby ste ju začali používať. V prípade VLC sa môžete tešiť na podporu širokého portfólia video aj audio formátov, samozrejme, či si nejaké video prehráte alebo nie, bude záležať aj od hardvérovej výbavy zariadenia.

VLC pre Android je dostupný zadarmo a môžete si ho stiahnuť z obchodu Play. Kompatibilný by mal byť so všetkými smartfónmi a tabletmi s minimálnou verziou Androidu 2.1.

Zdroj: AndroidPolice

9.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+