MojAndroid

Veľmi populárny prehrávač známy z desktopových počítačov, zamieri už aj do smartfónov s Androidom. Po dlhých mesiacoch vývoja prinesie veľa nových funkcií prehrávania videa, medzi ktoré bude patriť aj podpora DivX a Dolby TrueHD. Vedúci vývoja projektu VLC prehrávača Jean-Baptiste Kempf potvrdil jeho príchod v priebehu niekoľkých týždňov a tak Android konečne dobehne svojho konkurenta iOS (ten už VLC player ponúka dlhšie). Proces vývoja zrejme urýchlil aj príchod novej verzie OS Androidu Gingerbread, ktorý so sebou priniesol vylepšenia v NDK.

Hoci boli všetky potrebné “knižnice” programu prispôsobené pre chod na Androide, stále sa môžu objavovať problémy s prehrávaním videa. Tieto, ako upozornil Kempf, môžu spôsobiť určité zdržanie pred uvedením aplikácie pre širokú verejnosť.

Ak si VLC prehrávač zachová kvalitu a podporu formátov z verzie známej pre klasické PC, tak sa v nasledujúcich týždňoch máme načo tešiť. Ak máte záujem sledovať pokroky vo vývoji, môžete použiť nasledujúci odkaz.

27.12.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+