MojAndroid

Spoločnosť Videolan konečne po dlhom čakaní vydala oficiálnu aplikáciu VLC na Google Play. O blížiacom sa termíne jej publikovania sme informovali ešte 19. júna, keď sa na Twitter účte objavila od developerov krátka správa “Android, už ideme!”. VLC skutočne prišlo a konečne si ho môžu všetci stiahnuť a nainštalovať oficiálnou cestou.

VLC prehrávač je na Google Play zatiaľ dostupný ako Beta verzia. Spoločnosť odporúča používanie prehrávača najmä používateľom, ktorí ho chcú vyskúšať a pomôcť pri odhaľovaní chýb. VLC Beta zatiaľ neprináša svoj plný potenciál a výkon, ktorý bude ponúkať vo finálnej verzii. Ak máte napriek tomu záujem aplikáciu vyskúšať, musíme vás upozorniť, že zatiaľ je kompatibilná len so zariadeniami s procesormi ARMv7 NEON. Podpora ostatných zariadení bude pridaná už čoskoro.

Aplikácia VLC Beta ponúka funkcie ako prehrávanie audia a videa, rovnako ako aj sieťových streamov, podobne ako tomu je pri Desktop verzii aplikácie.  Integrovaná je tiež vlastná knižnica médií a možnosť ich vyhľadávania priamo v adresároch. Prehrávaču nechýba ani podpora pre videá s niekoľkými audio stopami a titulkami.

Keďže ide o Beta verziu, plánujú vývojári ešte nasledovné zmeny:

  • Zmenu používateľského prostredia
  • Zvýšenie výkonu
  • Vylepšenie podpory audia
  • Lepšiu podporu hardvérového dekódovania
  • Ďalšie opravy chýb

To, či máte NEON procesor zistíte pomocou správcu súborov. Navštívte adresár proc so súborom cpuinfo – po jeho otvorení by ste mali vidieť niečo podobné ako na nasledovnom  obrázku:

Ak vidíte v riadku Features slovo neon, tak potom máte NEON zariadenie.

Zdroj: Twitter, Google Play

2.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+