MojAndroid

Včera sme sa dozvedeli o tom, že Google s veľkou pravdepodobnosťou pripravuje revolúciu na poli herných konzol s Androidom. Ešte v minulom roku totižto odkúpil spoločnosť Green Throttle Games, ktorá má vo svojom portfóliu produktov aj s Androidom kompatibilný herný ovládač. Špekuluje sa, že Google by ho mohol použiť v ďalšej generácii Google TV premenovanej na Android TV Box, ktorá by okrem multimediálneho obsahu ponúkla zákazníkom aj plnohodnotný herný zážitok. S podobným riešením by mohol prísť Asus, ktorý tiež pripravuje vlastný ovládač, ktorý ma fungovať ako herná konzola.

Asus gamepad funguje samostatne podobne ako NVIDIA Project Shield. Má dokonca aj veľmi podobnú výbavu, ktorú zahŕňa štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 4 a 2 GB RAM. Vnútorná rozšíriteľná pamäť má mať kapacitu 8 GB, na palube nájdete operačný systém Android vo verzii 4.3 Jelly Bean. Podľa uniknutého benchmarku nechýba ani Bluetooth 3.0, či batéria s kapacitou 430 mAh. Je možné, že Google plánuje vydanie novej platformy s podporou niekoľkých väčších spoločnosti. Ako sa situácia okolo herného priemyslu a Googlu, na to si musíme ešte chvíľu počkať.

Zdroj: androidcommunity

13.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+