MojAndroid

Hoci väčšina z nás používa svoje telefóny najmä v interiéri, o žiadne funkcie nechceme ani pri používaní vonku. Práve leto je časom, kedy si najviac uvedomujeme, ako dobre/zle zvláda náš telefón prácu na priamom slnku. Portál PhoneArena si zobral na mušku aktuálne vlajkové lode a v detailnom teste zistil, ktoré telefóny sú pre používanie vonku vhodnejšie a ktoré zasa nie.

Nie je to iba o maximálnom jase

Portál porovnal telefóny iPhone 7 Plus, Samsung Galaxy S8 Plus, OnePlus 5, LG G6, Google Pixel a Sony Xperia XZs. Na obrázkoch si môžete pozrieť detail displeja v približne rovnakých podmienkach v exteriéri.

Samozrejme, je ťažké na fotografiách zachytiť skutočný pocit z práce z telefónom na slnku. Autori testu poznamenali, že fotografie upravili tak, aby čo najvernejšie odzrkadľovali ich reálne zážitky. Okrem toho zmienili, že na niektorých telefónoch dochádzalo k dodatočnej úprave farieb pre lepšiu čitateľnosť. Toto je dnes už úplne bežná funkcia, no testovaná bola najmä čitateľnosť a nie vernosť podania farieb.

Najlepší je Samsung

Najlepšie z testu vyšiel na základe hodnotenia portálu Samsung Galaxy S8+. Na druhom mieste bola Sony Xperia XZs a na treťom iPhone 7 plus.

Ide o skutočne zaujímavé porovnanie vlastnosti, ktorá je v skutočnosti veľmi dôležitá. Samozrejme, nemusí to platiť pre všetkých používateľov, no dobrá čitateľnosť na slnku nikdy nie je na škodu. Ako ste spokojní s čitateľnosťou displeja na vašom smartfóne? Je to pre vás kľúčová vlastnosť, alebo vám nevadí, ak telefón v tomto smere neexceluje? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj: PhoneArena

20.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+