MojAndroid

Preteky o bezrámčekový dizajn tu máme už niekoľko rokov. Vďaka nemu sa za ten čas zrodilo niekoľko bizarných riešení, ktoré umiestnili selfie kameru na zvláštne miesta. Či už výrez alebo výsuvné mechanizmy, všetko je to len čakanie na to, kedy sa podarí integrovať kamery priamo do displeja. Diera v displeji je tomu najbližšie. A Vivo sa rozhodlo, že si dá patentovať toto riešenie v prevedení so 4 fotoaparátmi. Informovala o tom GSM Arena.

Spomienka na Amazon Fire Phone?

Možno si niektorí z vás spomenú na Amazon Fire Phone. Je to jeden z tých modelov, ktoré mali zmeniť svet, nakoniec sa však dostal na zoznam nevydarených. Vpredu mal hneď 4 fotoaparáty, ktoré používal na to, aby dokázal vytvoriť 3D efekt. Nie fotiek, ale prostredia smartfónu. Skončilo sa to fiaskom.

vivo patent 4 kamery
Vivo prinieslo hneď tri možnosti, ako by sa štvorica kamier dala rozmiestniť

A práve najnovší patent Vivo sa podobá na tento neslávne známy smartfón. Narozdiel od Amazonu, Vivo ponúka hneď tri riešenia, ako by sa dali kamery rozmiestniť. Prvé je pomerne nepraktické – spodnú dvojicu objektívov by ste ľahko zakryli rukou.

vivo patent 4 kamery a 4 kamery
Ďalší návrh ukazuje aj možnú zadnú stranu zariadenia, kde sú takisto štyri objektívy

Druhý návrh pripomína dizajn Samsungu Galaxy S10+, zatiaľ čo tretí je už pomerne jedinečný. Dosiaľ nie je známe, prečo si dalo Vivo niečo takéto patentovať. Ako to však pri patentoch býva zvykom, nie je vôbec isté, či sa niečo takéto niekedy stane realitou.

Náš tip
Vivo X30 a X30 Pro predstavené ako dostupné vlajkové lode

2.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+