MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Nesklame vás

Výrobca nenechal nič na náhodu. Obrovský displej smartfónu si vyžiada aj značné množstvo energie a preto je Vivo NEX S vybavený batériou, ktorej kapacita je slušných 4000 mAh. Keďže smartfón obsahuje najnovšie komponenty, ktoré sa okrem výkonu vyznačujú aj nízkou spotrebou, môžete sa tešiť na naozaj veľmi dobrú výdrž. Rovnako displej typu AMOLED na výdrži len pridáva. Pokiaľ si zvolíte tmavú tému, batériu budete šetriť ešte viac, pretože AMOLED displej dokáže čierne pixely úplne vypnúť. Počas testovania zariadenia sme naň mali naozaj vysoké nároky. Neustále sme fotografovali, WiFi a dáta boli nonstop zapnuté, pozerali sme videá na Youtube a hrali sme sa. Výdrž nás nesklamala. Jedná sa o vlajkovú loď, ktorá patrí medzi tie, ktoré toho vydržia najviac. Výdržou sa môže rovnať napríklad Huaweiu P20 Pro alebo Samsungu Galaxy Note 9, ktoré taktiež obsahujú batériu s kapacitou 4000 mAh.

Otestovali sme, samozrejme, aj rýchlosť nabíjania a dosiahli sme tieto výsledky:

 • 15 min: 27 %
 • 30 min: 54 %
 • 45 min: 76 %
 • 60 min: 91 %
 • plné nabitie: 1 hod 31 min

Ako môžete vidieť, Vivo NEX S patrí medzi zariadenia, ktoré sa dokážu dobiť naozaj veľmi rýchlo. Aj napriek tomu, že batéria má nadštandardnú kapacitu 4000 mAh.

Záverečné hodnotenie: Príjemné prekvapenie, avšak s nedostatkami

Vivo NEX S je smartfón, ktorý je naozaj originálny. Ponúka skener odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji, predný fotoaparát sa dokonca vysúva. Displej zariadenia je natiahnutý takmer na maximum, čo mu pridáva na exkluzivite. Po stránke výkonu sa nemáme na čo sťažovať, rovnako je to aj pri výdrži. Aj fotoaparát patrí medzi tie lepšie, dokonca nechýba ani 3,5 mm audio konektor. Najväčším problémom tohto smartfónu je jeho systém. Odladený je síce príkladne, no až priveľmi sa chce podobať na iPhone. Toto vidíme ako najväčšie mínus. Prístup k rýchlym nastaveniam funguje len potiahnutím prsta zdola nahor a nie štandardne zhora nadol ako pri ostatných Androidoch. Menu nastavení akoby z oka vypadlo systému iOS.

Dokonca nastavenia vstavaných aplikácií nemôžete upravovať priamo v nich, ale musíte ísť cez nastavenia, kde nájdete požadovanú aplikáciu a nastaviť všetko tam. Znovu rovnako ako pri iOS. Okrem systému zamrzí ešte jedna vec. Nepochopiteľná absencia NFC. Pri takomto zariadení je NFC nutnosťou a ostatným vlajkovým lodiam nechýba. S platbami pomocou Google Pay sa teda v prípade, ak vlastníte Vivo NEX S musíte rozlúčiť. Na Slovensku sa toto zariadenie oficiálne nepredáva, no tí šikovnejší si ho vedia objednať zo zahraničia. Cena sa pohybuje na úrovni okolo 650 – 800 €.

8

Vivo NEX S

Vivo NEX S je jedným z najzaujímavejších smartfónov roka 2018. Konštrukcia sa výrobcovi vydarila. Nie je síce vodeodolný, no spracovaný je naozaj precízne. Keď k tomu pripočítame vysúvací fotoaparát, je sa na čo pozerať. Ďalšou zaujímavosťou je skener odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný priamo v displeji. No a v neposlednom rade aj fakt, že sa jedná o smartfón, ktorý obsahuje naozaj minimálne rámiky okolo displeja, čo vyzerá naozaj výborne. Výrobca nezabudol ani na maličkosti, akou je napríklad 3,5 mm jack. Výkon zariadenia je nekompromisný, žiadne sekanie či zaváhanie proste neexistuje. Problémom môže byť absencia NFC, takže bezkontaktné platby s Vivom NEX S neurobíte. Ďalšou nevýhodou je systém, ktorý sa až veľmi chce podobať na Apple, čo je úplná zbytočnosť. Celé je to akési neprehľadné a je potrebný čas na to, aby si používateľ zvykol. Smartfón presvedčil aj slušnou kvalitou fotografií a videa, no na druhú stranu, v prípade videa by sa určite nejaké veci vylepšiť dali. Napríklad fakt, že dokáže nahrávať 4K či Full HD video len pri 30 snímkoch za sekundu.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Dizajn a jedinečnosť
 • Výkon
 • Výdrž a rýchlosť nabíjania
 • Slušný fotoaparát

 • Chýba NFC
 • Full HD video len 30 fps
 • Systém sa chce podobať na iOS
 • Chýba vodeodolnosť
 • Len angličtina aj v Global ROM

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+