MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Takto sa to má robiť

Dostávame sa k jednej z najzaujímavejších vecí na tomto zariadení, k displeju. Ten je naozaj obrovský. Ponúka uhlopriečku až 6,59″ a rozlíšenie 2316 x 1080 pixelov. Je typu AMOLED, takže sa môžete tešiť na sýte farby a čiernu, ktorá je naozaj čierna. Okrem samotnej veľkosti displej zaujme aj tým, že vypĺňa prakticky celú prednú stranu zariadenia (konkrétne 91,24 %). Ďalšou výhodou je fakt, že neobsahuje žiadny zbytočný výrez, pozeráte sa teda na 6,59″ čistého displeja. Jeho kraje sú skosené rovnako ako to môžete vidieť napríklad na zariadeniach od Samsungu.

Čo sa týka jeho kvalít, tu nemáme žiadne výhrady. Maximálny jas je plne dostatočný, viditeľnosť na slnku patrí medzi tie najlepšie, pričom senzor automatickej regulácie jasu odvádza naozaj výbornú robotu. A to sa nachádza pod displejom. Pozorovacie uhly sú výborné, nič iné však od takto vybaveného smartfónu nečakáme. V nastaveniach je možné zapnúť funkciu ochrany zraku, ktorá sa zíde hlavne v noci. V tomto prípade sa eliminuje zobrazenie modrej farby. Úroveň si môžete taktiež nastaviť.

Nastaviť je možné aj font, ktorý je v systéme použitý. Na výber máte z dvoch základných, no nie je žiadny problém stiahnuť ďalšie. No a nakoniec, viete si zmeniť aj veľkosť fontu písma. Pôvodné nastavenie sa nám zdá akosi veľké, takže sme túto funkciu privítali s radosťou a nastavili sme si takmer najmenšie. Smartfón ponúka aj Always on režim. Počas neho sa na vypnutom displeji zobrazujú hodiny a upozornenia z aplikácií, ktoré si nastavíte. Využitie AMOLED displeja je teda výborné, pretože ostatné pixely sú vypnuté, čím sa znižuje energetická náročnosť tejto funkcie na minimum. Always on displej je možné aj načasovať. Jednoducho si tak nastavíte čas, kedy bude a nebude k dispozícii.

Výkon a pamäť: To najlepšie, čo môžete mať

Výrobca nenechal nič na náhodu a do smartfónu Vivo NEX S dal tie najvýkonnejšie komponenty, aké dnes môžete mať. Procesor Qualcomm Snapdragon 845 spolupracuje s bohatou nádielkou operačnej pamäte, ktorá je až 8GB. Tieto parametre naznačujú, že sa jedná o naozaj veľmi výkonné zariadenie. V praxi tomu nie je inak. Reakcie systému sú bleskové, zaváhanie tu jednoducho neexistuje. Rovnako náročný multitasking zvláda zariadenie na jednotku. V Obchode Play neexistuje žiadna aplikácia či hra, ktorú by Vivo NEX S nezvládol. Vyskúšali sme si na ňom zahrať niekoľko hier. Všetky bežali plynule aj na najvyšších detailoch. Smartfón sme podrobili aj benchmark testom, kde potvrdil svoj výkon. Výsledky z nich si môžete pozrieť na screenshotoch nižšie.

V oblasti pamäťovej výbavy je na tom smartfón naozaj veľmi dobre. Už základná verzia ponúkne až 128 GB vnútorného úložiska, pričom na trhu je aj 256 GB variant. Toto musí stačiť aj najnáročnejším používateľom. Nevýhodou môže byť chýbajúci slot na pamäťové karty, takže kapacitu vnútorného úložiska už nijako nerozšírite.

Operačný systém Android vo verzii 8.1 je výborne optimalizovaný. Nestretli sme sa so zaváhaniami a všetko funguje minimálne rovnako dobre, ako v prípade vlajkových lodí renomovaných výrobcov. Po stránke výkonu teda nemáme absolútne žiadne pripomienky a jedná sa o jedno z najvýkonnejších zariadení súčasnosti.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+