MojAndroid

Nový americký prezident sa netají tým, že chce sprísniť vládny dohľad a zvýšiť národnú bezpečnosť, ktorá by mala zabezpečiť lepšiu ochranu pred terorizmom. Samozrejme, s nápadom ešte viac zasahovať do súkromia používateľov, nesúhlasí veľa vplyvných osôb z technologického sveta, ako aj zo zástupu bežných ľudí. Aj preto sa zrejme po zvolení Trumpa zvýšil dopyt po aplikáciách, ktoré ponúkajú možnosť vykonávať šifrované hovory, čo posielať zabezpečené správy.

V uplynulých týždňoch robia ľudia preventívne opatrenia a napríklad aplikácia Signal, zaznamenala po voľbách masívny nárast stiahnutí. Tá poskytuje end-to-end šifrovanie a záruku toho, že dáta sa neukladajú na žiadne externé servery. “Veľa používateľov hlasilo, že celú svoju online komunikáciu presúvajú do Signalu,” hovorí Moxie Marlinspike, zakladateľ spoločnosti, ktorá stojí za vývojom tejto aplikácie. Hoci Moxie neuvádza presné čísla, potrvdil, že po zvolení nového prezidenta sa počet stiahnutí zvýšil až o 400%.

Zdá sa teda, že po Trumpovom zvolení do úradu zavládla medzi američanmi určitá neistota a strach o ich súkromie. Či je oprávnený je otázne, ale už aj zo skúseností z minulosti vieme, že vláda USA má za sebou viacero škandálov, ktoré vyniesli na povrch znepokojujúce informácie o sledovaní a odpočúvaní komunikácie bežných američanov. A nielen ich.

Verzia: 4.16.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.16.9
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phonearena

19.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+