MojAndroid

Spoločnosť Visa predstavuje koncept slnečných okuliarov, pomocou ktorých budete schopný vykonávať bezkontaktné platby v obchodoch. Momentálne je k dispozícii koncept, ktorý obsahuje malý NFC čip, ktorý je umiestnený v jednom z ramien slnečných okuliarov. Tento čip bude zosynchronizovaný s účtom Visa a teda tiež s vašimi finančnými prostriedkami. Používateľ tak pri platbe len jednoducho priloží k terminálu jedno z ramien slnečných okuliarov.

Marketingový riaditeľ pre inovácie značky Visa Chris Curtin sa vyjadril, že práve táto technológia nadväzuje späť k sloganu spoločnosti: “Everywhere you want to be.” Okuliare zatiaľ nie sú dostupné v predaji.

Náš tip
Čo potrebujete, aby ste so svojim smartfónom mohli platiť bezkontaktne pomocou NFC?

Visa zvažuje marketingového partnera a tiež dopyt na trhu po tomto nezvyčajnom platobnom príslušenstve. Otázkou ostáva, nakoľko je tento spôsob platby praktický. Drvivá väčšina používateľov má v teréne aj svoj Android smartfón a NFC čip môže pri platbe využiť prostredníctvom smartfónu.

Zdroj: engadget

16.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+