MojAndroid

Aplikácia VirusTotal je pomôcka, ktorá dokáže ochrániť váš smartfón pred nežiaducimi aplikáciami a škodlivým kódom. VirusTotal bol kedysi jednoduchý webový projekt, ktorý sa postupne rozrástol a poskytoval zbieranie údajov o rôznych škodlivých aplikáciách.

VirusTotal vytváral databázu, ktorú si potom používatelia mohli porovnať a zistili prípadné škodlivé aplikácie.

Na podobnom princípe funguje aj aplikácia pre Android. VirusTotal vytvára databázu aplikácií a ich identifikačných kódov a podľa nainštalovaných aplikácií vo vašom smartfóne, vám dodá výsledok kontroly s porovnaním databáz už overených aplikácií. V prípade, že aplikácia sa nenachádza v databáze, môžete ju jednoducho pridať po zadaní vašich údajov a vytvorení konta.

Aplikácia neprikladá dôležitosť vysokému grafickému dizajnu, dôležitá je funkčnosť tejto aplikácie a to bol aj zámer vývojára.

Zdroj: Blog VirusTotal

VirusTotal
VIRUSTOTAL
Verzia 1.0 (11. 6. 2012)
Veľkosť 492 kB
1.6+

Zadarmo
12.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+