MojAndroid

Okuliare Oculus Rift, ktoré sa po prvýkrát objavili na internete formou kampane na populárnej platforme Kickstarter, sú vo vývoji už niekoľko dlhých rokov a zdá sa, že sa ich aj napriek sľubom nedočkáme ani v tom aktuálnom. Palmer Luckey, pôvodný zakladateľ firmy Oculus totižto uviedol, že vydanie okuliarov je v dohľadnej dobe veľmi nepravdepodobné a možno sa ich nedočkáme ani do konca tohto roka.

Palmer sa v minulosti na otázky súvisiace s vydaním okuliarov vyjadril, že by sa muselo stať niečo “strašne zlé”, aby sa zabránilo oficiálnemu začatie predaja v roku 2015. “To som povedal ešte predtým, než sme urobili mnoho zmien v našej roadmape a než sme sa rozhodli rozšíriť naše ambície a nadviazať partnerstvo s Facebookom,” uviedol Palmer Luckey v rozhovore pre Gamespot.

Spomínané partnerstvo so sociálnou sieťou Facebook otvorilo firme nové možnosti a okrem iného jej umožnilo zamestnať 300 ľudí, ktorí pracujú na dokončení produktu. Palmer si však uvedomuje, že konkurencia im doslova klope na dvere a nemôže si dovoliť predstaviť horší produkt, než iné spoločnosti. Zrejme najväčším konkurentom je v tomto prípade Sony a jej okuliare Morpheus, ktoré budú verejnosti predstavené v prvej polovici roku 2016.

Náš tip
RECENZIA | Oculus Rift DK 2: Virtuálna realita nebola nikdy bližšie

Palmer sa nechcel ani orientačne vyjadriť k novému dátumu vydania, no na druhú stranu je pozitívne naladený ohľadne vývoja. “Nemôžem komentovať žiadne dáta, ale môžem povedať, že sa nič strašne zlé nestalo. Všetko je naopak strašne dobré,” uviedol Palmer.

Zdroj: Gizmodo, Gamespot

17.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+