MojAndroid

Virtuálna realita už nie je len doménou špecializovaných programov, hier a aplikácií z obchodu Play, ale najnovšie aj webových stránok. Vďaka najnovšej verzii internetového prehliadača Chrome, sa do sveta virtuálnej reality môžete preniesť už aj na webe.

Aktuálne Chrome podporuje zariadenia s podporou Daydream. Obsah však môžete sledovať aj na väčšine mobilných zariadení a počítačoch, na ktorých však VR videa a prostredie budete musieť ovládať myšou alebo gestami rúk. Neskôr má prísť podpora aj pre ďalšie VR headsety vrátane Google Cardboard. Aktuálne je k dispozícii len niekoľko stránok, ktoré disponujú kompatibilným obsahom. Patrí medzi ne napríklad interaktívny dokument Bear 71.

VR

Okrem toho sa vďaka VR môžete poprechádzať aj po tisíckach tých najzaujímavejších miest, navštíviť domovy celebrít, alebo múzeá a historické pamiatky. Stačí navštíviť stránku s Matterportskou knižnicou.

VR2

Sledovať môžete tiež desiatky VR filmov,krátkych dokumentov a príbehov,ktoré zmenia váš pohľad na svet. To všetko zo stránky with.in, ktorá je celá prispôsobená práve pre ovládanie a interakciu s VR headsetom.

VR3

Nie menej zaujímavé sú tiež projekty Sketchfab a WebVR Lab, ktoré prinášajú milióny fascinujúcich 3D scén prostredí a laboratórium, v ktorom si vyskúšate aj interakciu s predmetmi priamo v internetovom prehliadači na svojom smartfóne.

vr4 VR5

 Zdroj: Google
11.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+