MojAndroid

Známy český výrobca automobilov ale aj elektrických vozidiel ako lokomotívy, trolejbusy či električiky, si pre používateľov telefónov ako aj tabletov s Androidom pripravil interaktívnu aplikáciu na prehliadku ich najmodernejšej električky Škoda 15T ForCity.

Aplikácia nesie rovnomenný názov ForCity Tram a má len jediný účel – nasadnutie do virtuálnej električky a možnosť detailného prezeranie jej 3D interiéru. Ako vraví výrobca – interiéru, ktorý spája eleganciu, dynamiku a najmodernejšie technológie. Aplikácia obsahuje režim 3D Dreamview, kedy sa vám po zapnutí kamery bude za oknami električky premietať reálny obraz okolia a vy sa môžete vydať na zaujímavú 360 stupňovú prehliadku týmto vozidlom.

Pomerne závažným nedostatkom a nevýhodou aplikácie je jej veľkosť, má viac ako 47MB. Na tak jednoduchú, aj keď 3D, aplikáciu je to jednoducho priveľa. Ďalším nedostatkom, alebo skôr nutným zlom, je nadmerné zahrievanie zariadenia a rýchle klesanie výdrže. Je to spôsobené 3D vykresľovaním a taktiež zapnutými snímačmi polohy či kamerou. Snímače hrajú v aplikácií významnú úlohu, pretože sa po električke môžete pohybovať aj pohybmi telefónu, ktorý sa stane vašim okom.  Počas prehliadky na pozadí hraje hudba, ktorú si ale môžete v úvodnom menu vypnúť. Hra obsahuje tri časti električky určené na prehliadku a dva druhy módov. Prvým je ovládanie prstami, alebo pomocou nakláňania telefónu a druhým je možnosť zobraziť reálne pozadie za oknami pomocou kamery, alebo automaticky vygenerované.

    

(Porovnanie generovaného pozadia na prvom a treťom obrázku a reálneho – z kamery – na druhom, kde sa za oknami objavili Android nálepky)

Ak ste fanúšikom hromadnej dopravy, alebo vás električka premávajúca v Prahe zaujala, aplikáciu ForCity Tram nájdete zdarma na Google Play obchode.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
26.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+