MojAndroid

Ak hľadáte hru, pri ktorej by ste si mohli oddýchnuť, kde vás nebudú naháňať príšery a nepriatelia a kde sa nebudete naháňať za každou stotinou sekundy kvôli dosiahnutiu najlepšieho skóre, máme pre vás veľmi zaujímavé riešenie. Je ním hra Viridi, ktorá bola vlani predstavená na platforme Steam a teraz prichádza aj na mobilné zariadenia so systémom Android a iOS.

Hra je akousi upokojujúcou verziou obľúbených farmárskych titulov, kde bude vašou primárnou úlohou vypestovať najrôznejšie druhy rastlín a plodín. Priebeh hry je pritom extrémne jednoduchý a trochu pripomína staré dobré Tamagotchi. Jednoducho si vyberiete kvetináč, zasadíte doň semienka nejakej rastliny a začnete sa o ňu starať. Tento proces bude pritom trvať možno aj niekoľko týždňov a stačí, keď rastlinku skontrolujete iba veľmi sporadicky. Potom ju budete môcť poliať, vykopať prípadnú burinu a dokonca sa aj porozprávať so slimákom, ktorý prišiel na návštevu.

V hre nie sú žiadne reálne ciele, za ktorými by ste sa museli naháňať. Jediným cieľom je starať sa o rastlinku tak dlho, aby začala kvitnúť, no to môže skutočne trvať poriadne dlho. Hra je skutočne ideálnym nástrojom na odreagovanie sa, kde je jednoduchá grafika spolu s veľmi nenáročným herným princípom doplnené o upokojujúcu hudbu, ktorá vás bude sprevádzať hraním. Hra je k dispozícii zadarmo, no nájdete tu množstvo mikrotransakcií. Tie ale nie sú pre hranie vôbec nutné, jednoducho si nimi odomykáte nové kvetináče, rastlinky a ďalšie príslušenstvo, ktorým skrášlite dizajn hry. Vývojári sa pre tento model rozhodli preto, aby si hráči vážili každú novú rastlinku a nezvolili model, kedy by nové rastlinky boli uvoľňované popri hraní, pretože to by vraj používateľov zbytočne rušilo. Takto si môžu hru užiť bez platenia, nový kvetináč alebo rastlinku dostanú z času na čas zadarmo a ak chcú, nejaké vylepšenie alebo skrášlenie si môžu dokúpiť.

Verzia: 1.5.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: The Verge

21.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+