MojAndroid

Pokiaľ máte radi vzdelávacie alebo vedomostné mobilné hry, tak by vás mohla zaujať aj hra VIP Trip Trivia od slovenského developera Hipstersaurus Rex. Formou kvízu spojuje testovanie vašich vedomosti a zároveň vás aj môže vzdelať.

Otázky v kvíze môžu byť z akejkoľvek tematickej oblasti

Hipstersaurus Rex nie je len názov developera hry, ale aj meno vášho sprievodcu v hre. Hra nevyžaduje nejaké vyššie vzdelanie, ale skôr široký rozhľad vo všeobecných témach. Otázky v hre sa točia okolo základov zemepisu, histórie, športu alebo kultúry. V hre sa môžu objaviť aj otázky z filmových sérií, ako napríklad Harry Potter. Pri otázkach je na výber zo 4 odpovedí, ale len jedna je správna.

Na odpoveď máte 10 až 20 sekundový časový limit. Náročnosť otázok závisí od levelu, ktorý práve riešite. Máte možnosť získať pomoc s otázkou, ako aj mince za štúdium na simulovanej univerzite Hipstersaura Rexa. Každý bonusový level je obohatený o tematický podtón, ktorý má navodiť vhodnú atmosféru. V hre je k dispozícií až 5 typov minihier a úloh. Postupne môžete otvoriť celkovo 9 rôznych svetov a 28 bonusov.

Ak si chcete zvýši obtiažnosť otázok, stačí prepnúť jazyk

Paralaxová grafika hry bola vytvorená v obľúbenom grafickom nástroji Unity Engine. Hranie sprevádza chytľavá pohodová hudba, ktorú je možné samozrejme vypnúť. Rovnako sa dajú vypnúť v nastaveniach aj notifikácie, ktorými vás hra láka k opätovnému hraniu.

Hra vrátané kvízov je lokalizovaná do troch jazykov – slovenčina, čeština a angličtina. Jazyk sa nastaví podľa systémových nastavení, ale samozrejme je možné ho zmeniť aj manuálne. Zmenou na anglický jazyk si tak môžete spestriť hru. Hra je v základe bezplatná, ale obsahuje aj platby v aplikácií na nákup životov.

VIP Trip Trivia
VIP Trip Trivia
Developer: Hipstersaurus Rex
Price: Free
Náš tip
Oppo ukázalo smartfón s rolovateľným displejom a nabíjaním “vzduchom”
24.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+