MojAndroid

Žijeme v digitálnej dobe. Našim pravidelným čitateľom to asi vysvetľovať nemusíme. Veci, ktoré sme niekedy robili výhradne osobne, dnes zvládame z pohodlia domova. Stačí nám na to len smartfón, prípadne počítač.

Rovnako je na tom aj sektor bankovníctva. Štatistiky bankových služieb hovoria o tom, že digitálnemu bankovníctvu sa darí čoraz viac. V časoch pandémie je to síce logické, no stále sú tu oblasti, pri ktorých je osobný kontakt potrebný, a to napríklad finančné plánovanie. Slovenská sporiteľňa preto ponúka už od októbra minulého roka možnosť stretnúť sa s osobným bankárom onilne, cez videohovor.

Približne 150 tisíc klientov Slovenskej sporiteľne má k dispozícii svojich osobných bankárov. Práve pre nich priniesla banka novinku v podobe virtuálnych stretnutí v aplikácii Microsoft Teams.

„Stretnutie cez Teams je z pohľadu klienta v podstate rovnaké, ako by ho zažil v pobočke. Osobný bankár vám pomocou kamery a tabletu, ktorý je u nás v sporiteľni základným pracovným nástrojom na obsluhu klientov, vysvetlí jednotlivé produkty a možné varianty finančného plánu,“ vysvetľuje Michal Orlovský, zodpovedný za správu majetku klientov v Slovenskej sporiteľni, a dopĺňa: „Okrem komunikácie s poradcom má klient možnosť bez návštevy pobočky aj uzatvárať obchody, keďže následne sa realizuje hovor, ktorý je nahrávaný. Aktuálne si takto vie komfortne zriadiť rôzne formy sporenia a investícií, tiež pokryť riziká vďaka poisteniam, či zabezpečiť sa na dôchodok vo forme II. a III. piliera.“

Nepodceňujte finančné plánovanie

Štatistiky sú jasné. Už prvá vlna koronakrízy ukázala, že každá piata rodina nemala finančnú rezervu ani na jeden mesiac dopredu. Na druhú stranu, dobrou správou je, že až 3/4 domácností si to uvedomujú a chcú sporiť. Pomôcť môže napríklad aj unikátna služba od Slovenskej sporiteľne – Finančný plán. Doteraz ju využilo viac ako 330 tisíc klientov. Službu je možné vyskúšať buď priamo na pobočke alebo na stránkach banky.

Online videobanking s pozitívnymi skúsenosťami

Ľudia si počas pandémie zvykli na komunikáciu s rodinou či známymi prostredníctvom internetu. A mať takúto možnosť pri komunikácii s bankou prijali klienti pozitívne. Online komunikáciu využívajú klienti bez ohľadu na vek či lokalitu, v ktorej žijú.

„A to je dobrá správa. Uplynulé mesiace potvrdili, že dobre finančne zabezpečení ľudia zvládali následky pandémie lepšie ako ostatní. Správne finančne zabezpečený človek má vytvorenú finančnú rezervu vo výške troch až šiestich mesačných príjmov, poistil sa voči nepredvídateľným situáciám, svoj majetok chráni pred infláciou investíciami a pripravuje sa na dôchodok. A presne tieto služby teraz ponúkajú naši osobní bankári aj online,“ uzatvára Orlovský.

Tento článok vznikol v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou.

28.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+