MojAndroid

Spoločnosť Sony už zrejme usilovne pracuje na príprave systému Android 5.0 Lollipop pre svoje vlajkové lode, aj keď zatiaľ sme nemali možnosť pozrieť sa na snímky toho, ako bude nový systém na zariadeniach od Sony vyzerať. Výrobca je ale známy tým, že úzko spolupracuje s vývojármi tretích strán a pri predstavení najnovšieho Androidu sme počuli o tom, že Sony chce čo najskôr priniesť čistý Android pre svoje zariadenia. Zdá sa, že sa to už čoskoro bude môcť stať realitou, keďže teraz máme k dispozícii prvý pohľad na smartfóny rodiny Xperia Z, ktoré fungujú s novým Androidom Lollipop vo svojej čistej verzii.

Tieto správy tak zrejme potešia viac fanúšikov úprav systému a alternatívnych ROM. Video ale pochádza od oficiálnych vývojárov Sony a môže znamenať, že aj tradičný systém s nadstavbou Timescape je už na tej správnej ceste. Majitelia zariadení rodiny Xperia Z si ale na oficiálnu aktualizáciu budú musieť počkať do budúceho roka. Medzi časom bude spoločnosť úzko spolupracovať s vývojármi tretích strán, aby im čo najskôr poskytla všetky potrebné súbory na vytvorenie alternatívnych ROM a rôznych úprav, ktoré  pokročilí užívatelia obľubujú a s radosťou ich na svoje zariadenia inštalujú. Keď bude aktualizácia hotová, tak sa na ňu môžu tešiť všetci majitelia zariadení z rodiny Xperia Z. Najnovší Android 5.0 Lollipop tak dostanú aj staršie zariadenia Sony Xperia Z, Z1 či Z1 Compact.

Zdroj: Sony via pocketnow

7.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+