MojAndroid

Mnohí užívatelia určite poznajú situáciu, keď sa im vlastným pričinením podarilo poškodiť, prípadne úplne znehodnotiť displej na svojom mobilnom zariadení. V takýchto situáciách zväčša nepomôže ani záruka a za opravu si musíte sami zaplatiť. Spoločnosť HTC ale myslí na svojich užívateľov aj v tomto smere, a tak pripravila službu HTC Uh-Oh. Vďaka nej majú majitelia vlajkových lodí od HTC istotu, že počas prvých 12 mesiacov od kúpy im HTC buď vymení poškodený smartfón, alebo dá dotáciu na kúpu nového. Týka sa to aj tých prípadov, keď si užívatelia poškodia svoje zariadenie sami. Háčik je ale v tom, že počas prvého roku od kúpy môžu túto službu použiť iba raz. Každé ďalšie poškodenie už ide na ich vlastný účet.

Ak ale patríte medzi zručných technikov, v takýchto krízových prípadoch ste možno hľadali aj iné východisko, ako klasický servis. Ten si totiž môže účtovať za výmenu displeja naozaj veľké poplatky. Jedným z riešení je kúpa náhradných dielov a samostatná výmena. V niektorých prípadoch je tento proces jednoduchší, v iných zasa zložitejší. Ako sa ale ukázalo, výmena displeja na novom HTC One M9 môže poriadne potrápiť aj tých najväčších majstrov.

Vyše polhodinové video dokazuje, že výmena displeja na novej vlajkovej lodi od HTC nie je žiadna hračka. Po odobratí krytu je totiž nutné vykonať celý rad ďalších úkonov, na ktoré budete potrebovať trpezlivosť, pevnú ruku a aj rôzne špeciálne nástroje. Je teda zrejmé, že ak sa vám stane nešťastie a displej na novom HTC sa vám poškodí, možno bude predsa len jednoduchšie zobrať ho do servisu. Prípadnou neodbornou manipuláciou so súčiastkami by sa totiž mohlo stať, že by ste spravili ešte väčšiu škodu.

Zdroj: pwrdbykyank (YouTube) via phandroid

28.3.2015
 • Tomáš

  “Špeciálne nástroje” od Číňana z veľkoskladu v Blava za éčko

  • Bady Bronislav

   *v Blave :)

   • Tomáš

    Už opravené

 • IQLogic

  To za tohto pozliepanca chcú 700 €? V živote by som takúto zlátaninu nekúpil. Hrôza!

  • paddy

   Ak je m9 zlatanina, tak nám povedz aký smartfón používaš ty?

   • IQLogic

    Ja mám G2-ku, ktorá bola vo svojom čase nielen lepšia ako vtedajšia M7 a budúca M8, ale ešte aj lacnejšia ako obidva modely :)

    • banderas

     Nenech sa vysmiat…za taky zlatany plastovy vrzgajuci srot bola hanba uz aj v tej dobe,kde este ze by bol lepsi nez konkurencia…asi si v zivote nemal poriadny telefon,co samozrejme tym ze mas LG len potvrdzuje…

     • M@t3j

      nie je vsetko zlato co sa blisti, LG je dobry vyrobca smartfonov, mam od nich referencny smartfon od googlu z 2012

  • Tomáš

   Ja mám zlátaninu m7,síce staršiu ale ide ako guľa

 • Jaroslav Hlbocký

  Ak porovnám konštrukčne M9 s S6 tak je M9 o generáciu po zadu.

  • Dano3266

   Už 4 generácie ak dobre počítam. Stále ten istý dizajn už po 4. krát veľmi zaujímavý nieje a ako pozerám tak zase dali notifikačnú LED pod mriežku reproduktora. Ktorý blbec to vymyslel?

+