MojAndroid

Mnohí užívatelia určite poznajú situáciu, keď sa im vlastným pričinením podarilo poškodiť, prípadne úplne znehodnotiť displej na svojom mobilnom zariadení. V takýchto situáciách zväčša nepomôže ani záruka a za opravu si musíte sami zaplatiť. Spoločnosť HTC ale myslí na svojich užívateľov aj v tomto smere, a tak pripravila službu HTC Uh-Oh. Vďaka nej majú majitelia vlajkových lodí od HTC istotu, že počas prvých 12 mesiacov od kúpy im HTC buď vymení poškodený smartfón, alebo dá dotáciu na kúpu nového. Týka sa to aj tých prípadov, keď si užívatelia poškodia svoje zariadenie sami. Háčik je ale v tom, že počas prvého roku od kúpy môžu túto službu použiť iba raz. Každé ďalšie poškodenie už ide na ich vlastný účet.

Ak ale patríte medzi zručných technikov, v takýchto krízových prípadoch ste možno hľadali aj iné východisko, ako klasický servis. Ten si totiž môže účtovať za výmenu displeja naozaj veľké poplatky. Jedným z riešení je kúpa náhradných dielov a samostatná výmena. V niektorých prípadoch je tento proces jednoduchší, v iných zasa zložitejší. Ako sa ale ukázalo, výmena displeja na novom HTC One M9 môže poriadne potrápiť aj tých najväčších majstrov.

Vyše polhodinové video dokazuje, že výmena displeja na novej vlajkovej lodi od HTC nie je žiadna hračka. Po odobratí krytu je totiž nutné vykonať celý rad ďalších úkonov, na ktoré budete potrebovať trpezlivosť, pevnú ruku a aj rôzne špeciálne nástroje. Je teda zrejmé, že ak sa vám stane nešťastie a displej na novom HTC sa vám poškodí, možno bude predsa len jednoduchšie zobrať ho do servisu. Prípadnou neodbornou manipuláciou so súčiastkami by sa totiž mohlo stať, že by ste spravili ešte väčšiu škodu.

Zdroj: pwrdbykyank (YouTube) via phandroid

28.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+