MojAndroid

YouTube kanál Android Developer Channel vytvoril vizualizáciu, ktorá znázorňuje počet aktivovaných Android zariadení od jeho uvedenia na trh až do súčasnosti. Na začiatku je len tmavá mapa sveta. Postupne sa začnú objavovať malé farebné fontánky ako čas plynie a ľudia začnú aktivovať prvé Android telefóny. Škoda, že mu chýba nejaký hudobný podmaz, ale aj tak stojí za pozretie.

Prvá približne minúta zobrazuje globálne aktivované Androidy v čase od októbra 2008 až do januára 2011. Potom nasleduje vizualizácia aktivácií v Severnej Amerike (1:05), nasleduje Európa (2:05), a nakoniec Východná Ázia (2:45).

Malým sklamaním pre fanúčikov Googlu a Androidu je, že Android ešte stále “neovládol” celý svet – Kanada, Južná Amerika, Grónsko, Afrika, veľké časti Ázie, a Austrália, sú stále veľmi tmavé.

28.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+