MojAndroid

Čína je technologická veľmoc. Presviedča nás o tom nielen množstvo smartfónov a tabletov, ktoré sú produkované na východnom trhu, ale napríklad aj inteligentné príslušenstvo, ktoré k nám čoraz častejšie zavíta z Číny. Jednou zo spoločností, ktoré vyrábajú inteligentné príslušenstvo, je aj Mobvoi – dvojročný startup, ktorý založili bývalí zamestnanci Googlu. Spoločnosť vyvinula vlastné inteligentné hodinky Ticwatch s ich vlastným operačným systémom Ticwear. Hodinky sú tak prepracované, že pred niekoľkými dňami získal Mobvoi investíciu od Googlu, ktorý chce, aby vývojári z Mobvaiu pracovali opäť v Googli a podieľali sa na vývoji systému Android Wear.

Hodinky Ticwear ponúkajú naozaj zaujímavé prvky. Ide napríklad o bočnú dotykovú plochu, ktorá nahrádza klasické hardvérové tlačidlá, ovládanie gestami, či prepracovaný systém, z ktorého sa dá priamo aj volať alebo ho ovládať hlasom. Viac si pozrite na videu od TechCrunchu, ktorý mal šancu hodinky vidieť priamo v Číne.

10.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+