MojAndroid

Svoju produktivitu môžete zvýšiť aj vďaka tabletu, a to nielen pomocou kalendára, to-do aplikácií, či rôznych iných nástrojov. Displej tabletu je totižto možné použiť aj ako druhú obrazovku vášho počítača či notebooku. Na rozloženie svojich dokumentov, aplikácií, či iných nástrojov môžete teda použiť dodatočnú plochu, ktorú vám tablet poskytne. Ako sa vlastne dá rozšíriť plocha monitora pomocou displeja tabletu? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Orange - partner seriálu

Partnerom seriálu je Orange

Čo budete v tomto prípade potrebovať, je najmä tablet a vhodná aplikácia pre Android aj počítač. Platí, že čím väčší displej váš tablet obsahuje, tým viac môžete zefektívniť svoju prácu. Aj v tomto prípade teda odporúčame zariadenie s uhlopriečkou aspoň 10 a viac palcov. Samozrejme, v prípade potreby môžete použiť akýkoľvek kompatibilný tablet.

TIP: Orange má vo svojej akciovej ponuke 12,2 palcový tablet Samsung Galaxy NotePro 12,2, ktorý vám poskytne dostatok priestoru pre ďalšiu prácu. Zakúpiť ho môžete už od 439 EUR spolu s mobilným internetom Extra. Rozšírenie plochy sa tak stáva používateľský komfortnejším a zvyšuje sa aj produktivita.

Na rozšírenie obrazovky počítača na tablet sme v tomto návode použili aplikáciu iDisplay, pre ktorú je klient dostupný na obidvoch platformách, Windows aj Mac OS X. Samotná aplikácia stoji 3,65 eur a zakúpiť si ju môžete na obchode Play pomocou odkazu, ktorý prikladáme nižšie. Klientov na PC stiahnete z oficiálnej stránky.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 18,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 18,99 €

Po nainštalovaní iDisplay na tablete a na počítači, môžete začať s prepojením obidvoch týchto zariadení. V závislosti od toho, či sa nachádzate na Macu alebo Windows PC, budete musieť spraviť niekoľko krokov, ktoré sprevádzajú samotnú inštaláciu. Pamätajte však, že pripojení musíte byť do rovnakej WiFi siete. V prípade operačného systému Windows budete pravdepodobne vyzvaní aj k pridaniu výnimky vo firewalle.

orange druha obrazovka tablet

Pri prvom spustení aplikácie dôjde k vyhľadaniu všetkých dostupných zariadení s nainštalovanou a spustenou aplikáciou iDisplay. Po objavení vášho zariadenia sa k nemu pripojíte jednoduchým ťuknutím na displej. O zvyšok sa už postará samotná aplikácia, ktoré môže na displeji tabletu nechať zobraziť rozšírenie plochy alebo jej zrkadlenie. Nastavení nie je veľa. Môžete zvoliť rozlíšenie prenášaného obrazu, zapnúť automatické pripojenie pri spustení, nechať si zobraziť aktuálnu úroveň batérie, či zapnúť zvuky z prostredia OS Windows.

Na počítači môžete nastaviť niektoré základné položky. Pohrať sa môžete s nastaveniami kvality prenášaného obrazu alebo jednoducho zapnúť automatickú konfiguráciu. Zvoliť sa dá tiež počet simultánnych pripojení k serveru, či vytvoriť zoznam povolených a zakázaných zariadení, ktorým bude povolené sa pripojiť.

Ako sme už v úvode spomínali, rozšírenie plochy monitora o displej tabletu môžete použiť na rôzne účely, záleží už od náplne vašej práce, či od vašej predstavivosti. Na tablete si môžete napríklad otvoriť dokument, webovú stránku, či akýkoľvek vami používaný program. V závislosti od rýchlosti pripojenia však odporúčame, aby ste na displeji zobrazovali obraz skôr statického charakteru. Pri prenose môže a s veľkou pravdepodobnosťou aj bude dochádzať k oneskoreniu v prenose, či lagovaniu.

30.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+