MojAndroid

Spoločnosť Sony sa spojila s tokijskou firmou ZMP Inc., ktorá im má pomôcť vyrábať komerčné lietajúce drony. Spoločne vytvorili spoločnosť s názvom Aerosense, ktorá svetu ukázala prvé prototypy lietajúcich zariadení, ktoré vyzerajú naozaj zaujímavo. Jeden z dronov, označený ako AS-DTO1-E, vyzerá ako malé lietadlo a vrtule, ktoré ho poháňajú, má umiestnené v strede konštrukcie. Pri lete dohora sú vrtule otočené vo vertikálnom smere a akonáhle má dron letieť rýchlejšie dopredu, otočia sa horizontálne. Maximálna rýchlosť tohto drona je až 170 km/h a lietať dokáže súvisle viac ako dve hodiny. To, ako tento dron vyzerá, si môžete pozrieť aj na priloženom videu.

Druhý z dvojice dronov – AS-MCO1-P – je prototypom inteligentnej kvadrikoptéry, ktorá na sebe nesie GoPro kameru, má GPS a aj navigačný systém. Je oveľa menší a vzhľadom sa od konkurencie v tomto segmente moc nelíši. Aj tento dron bol zachytený na videu, ktoré si môžete rovnako pozrieť.

Sony nie je prvou veľkou technologickou spoločnosťou, ktorá sa začala zaoberať dronmi. O tento biznis sa zaujíma Facebook, Amazon aj napríklad Google. Tieto firmy sa ale snažia vytvoriť drony, ktoré by doručovali zásielky vzduchom, a to Sony nechce. Spoločnosť Aerosense bola vytvorená s cieľom monitorovania ťažko dostupných oblastí a mapovania území. Drony tejto spoločnosti budú pre potenciálnych zákazníkov dostupné už od začiatku budúceho roka za zatiaľ neznámu cenu.

Zdroj: TheVerge

25.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+