MojAndroid

Internetový gigant Google zverejnil novú verziu Služieb Google Play 7.3, ktorá po nasadení do mobilných zariadení prinesie rôzne vylepšenia pre vývojárov, ako aj samotných používateľov. Najnovšia verzia systémovej aplikácie zmení spôsob súčasného používania viacerých nositeľných zariadení, prinesie nové fitness možnosti pre Google Fit a ďalšie.

Najväčšou zmenou služieb Google Play 7.3 je možnosť pripojiť k Android zariadeniu viacero nositeľných zariadení súčasne. Pretože developeri potrebovali možnosť komunikovať s viacerými zariadeniami rôznych druhov, Google zverejnil tzv. Capability API, ktoré prináša možnosť spolupráce so zariadeniami s odlišnými funkciami. Napríklad nové správy sa môžu posielať len do zariadení s prítomným displejom a podobne.

Zmien sa dočkala aj aplikácia Google Fit, ktorej pribudli ďalšie dátové typy, ako sú nutričné informácie, aby bolo jednoduché sledovať stravovacie návyky. Aplikácie tak budú schopné zaznamenávať podrobnosti, ako bielkoviny, tuky, cholesterol, sodík, a ďalšie. Ďalšou vynikajúcou zmenou je možnosť jednoduchšieho prístupu k fitness dátam. V minulosti bolo nutné povolenie používateľom, aby niektorá z aplikácií pristupovala napríklad k počtu prejdených krokov. Tento údaj je však v novej verzii dostupný bez obmedzení, takže vývojári ho môžu využiť kdekoľvek, napríklad témy hodiniek môžu teraz jednoducho zobrazovať počet krokov, takže tento údaj nebudete musieť hľadať.

Nová verzia prináša mnoho ďalších zmien, ktoré si môžete pozrieť na nasledovnom videu alebo na oficiálnych stránkach spoločnosti Google.

 

Zdroj: Androidpolice

29.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+